POZVÁNKA NA VÝSTAVU PEJSKŮ

Výstava voříšků a plemen bez PP má v Blansku dlouholetou tradici. Letos se bude konat již po dvanácté. Ať se jedná o křížence, plemeno bez průkazu původu ( bez PP ), či chovného jedince s PP, jedno mají všichni pejsci společné. Je to pozitivní pohled na okolní svět. A tento dar dokážou přenést i nás – lidi. Výstava v Blansku tudíž bude nejen přehlídkou krásných psů, ale také ukázkou vztahu pánečka a jeho čtyřnohého kamaráda. Mnozí z nich mají úspěchy i v různých psích sportech, jako je agility, coursing, tanec se psem atd. Většina majitelů psů se totiž snaží pejskům jejich život obohatit a zároveň využít jejich přirozenou inteligenci, hbitost a šikovnost. A to je dobře, protože jakákoliv pozitivní aktivita prospívá jim oběma.

Výstava v Blansku proběhne v sobotu 30.5. v areálu Kynologického klubu Agility – Blansko, na Sportovním ostrově L.D.

Tak pokud máte doma křížence, nebo čistokrevné plemeno, neváhejte a přihlaste se na tuto akci. Propozice a přihlášky na výstavu naleznete na: www.agility-blansko.net

Pejsci budou rozděleni do různých tříd. Později pak vítězové skupin soupeří mezi sebou o nejkrásnější psy celé výstavy. Probíhat budou také různé doplňkové soutěže, jako je Pejsek šikulka či minidostihy, Tyto soutěže jsou zcela dobrovolné.

Rozhodčí budou posuzovat částečně podle standartu FCI a u kříženců podle harmonie a celkového vzhledu pejska. Úkolem vystavovatele je, aby při posuzování v kruhu co nejlépe předvedl psa v pohybu i ve výstavním postoji tak, aby vynikly jeho přednosti a ladnost jeho pohybu. Velmi záleží na chování psa v kruhu. Nesmí být agresivní, ani příliš bázlivý. Někteří rozhodčí si také všímají, jak se chovají psi i jejich majitelé mimo kruh. Proto by se měli vystavovatelé chovat kulturně po celou dobu výstavy.

Kromě organizátorů, občerstvení, ozvučení, rozhodčích, vystavovatelů a hlavně jejich psů patří neoddělitelně k této „události“ i návštěvníci. Ti dotvářejí celkovou atmosféru, a příjemné chování vystavovatelů a jejich kamarádů dokážou ocenit. Zveme tímto i diváky, aby přišli povzbudit vystavovatele a strávit příjemný den ve společnosti stejně laděných lidiček. Těšíme se na vás.

Vedoucí akce

Hana Rajtšlégrová

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *