Listy regionů
14Kvě/150

Sváteční setkaní v Obecním domě v Mladkově na Den matek

Maminka je nejdůležitějším člověkem v životě snad každého z nás. Může jí charakterizovat červené srdíčko. Ona nám dala život, vychovala nás a pečovala o nás. Snažila se nás naučit všemu, co sama uměla a co považovala za důležité.

Už pisatel Broučků-Jan Karafiát. řekl : „U maminky je to nejlepší místečko na celém světě pro toho malounkého. Ale nejen pro malounkého. I pro toho velkého, když pláče a truchlí. Neboť tak jak matka těší, nikdo jiný na světě těšit nedovede.“

Trochu se nám zastesklo po té řádce dětí, které zde v popředí dříve stávaly a přednášely svým maminkám básničky. Přesto se odpoledne bez recitace neobešlo. Několik veršů přednesla Mgr. Věra Prosová.

Poté byly promítnuty vzpomínkové fotografie z různých akcí v Mladkově a k povídání u kávy a u malého občerstvení zahrál na klávesy pan Richard Novotný.

K nahlédnutí byla kopie 1.Mladkovské kroniky, v níž zápisy započaly v r.1924. Nechala ji zhotovit paní Zdeňka Boháčková a originál kroniky je uložen v Moravském zemském muzeu v Blansku.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky