V Blansku odstartuje 3. ročník akce You Dream We Run

Ve dnech 12. – 13. 6. 2015 se v areálu hřiště ASK na Mlýnské ulici v Blansku koná již III. ročník charitativní sportovně společenské akce You Dream We Run – Blansko.

Hlavním organizátorem letošního ročníku je „PROSEN“- spolek pro podporu osob sociálně či zdravotně znevýhodněných, pod záštitou starosty města Blansko Mgr. Ivo Poláka.

Stěžejní náplní akce je 24 hodinový štafetový „běh“. Zúčastnit se ho může neomezený počet družstev s libovolným počtem členů, které si koupí účastnické triko s logem akce. Každé družstvo musí po dobu 24 hodin udržet štafetový kolík na atletickém ovále (každý člen absolvuje v libovolném tempu, během nebo chůzí libovolný počet okruhů, poté předá kolík dalšímu ze svého družstva). Nejde o závod, každý přizpůsobí účast svým možnostem, nejsou stanovena žádná pevná pravidla. Hlavní myšlenkou akce je setkání napříč generacemi, profesemi a životními osudy za účelem pobavit se, posílit sociální cítění a splnit sen někomu, kdo to potřebuje.

Součástí akce je také bohatý doprovodný kulturní program jehož vrcholem bude páteční vystoupení zpěváka a držitele letošní Ceny Anděl Michala Hrůzy  a sobotní „překvapení“- vystoupení významné osobnosti našeho šoubyznysu. Nejde opomenout i vystoupení pěvecké dvojice Eva A Vašek, zpěváků Pavla Helana, Jakuba Nesnídala, skupiny Rockfor, Šnek, Max a Poem, a dalších.

Výtěžek z prodeje účastnických trik bude opět sloužit ke splnění snu postiženému dítěti.

Tento rok se přihlásilo pět dětí ze čtyř rodin a při veřejném losování starosta města Blanska vylosoval na prvním místě mentálně postiženou Emičku z Knínic, jejíž „snem“ je rodinný pobyt v termálních lázních. Bylo vylosováno i další pořadí případného plnění “snů“ ostatních přihlášených dětí.

Projekt „You Dream We Run“ splnil za dva uplynulé ročníky jak v Blansku tak i v Brně „sny“ postiženým dětem za bez mála čtvrt milionu korun a bude záležet opět jen na samotných lidech kolik snů v Blansku se letos opět podaří splnit.

plakat2015 jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko, Sport se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *