Listy regionů
1Čvn/150

Paralympijský reprezentant Ivo Koblasa rozveselil děti v Nemocnici Přerov

Vzácná návštěva rozveselila nemocné děti hospitalizované v Nemocnici Přerov, která je členem skupiny AGEL. Malé pacienty přišel navštívit paralympijský reprezentant v cyklistice a vicemistr světa 2014 Ivo Koblasa. Setkání se sportovcem pro nemocné děti zorganizovala NADACE AGEL.

Program své návštěvy zahájil Ivo Koblasa besedou, ve které dětem poodhalil svůj životní příběh. Malí pacienti se tak například dozvěděli, že dvaadvacetiletý Ivo trpí již od narození dětskou mozkovou obrnou a epilepsií. Na kole jezdí od tří let a jezdit na něm uměl ještě dříve, než začal sám chodit. Sportovec vzbudil svým příběhem u dětí velký zájem, a tak padaly nejrůznější otázky. Malí pacienti se tak například dozvěděli, že v letošním roce má cyklista již najeto přes devět tisíc kilometrů nebo že v příštím týdnu odjíždí na závody do Itálie.

„Svým příběhem chci ukázat, že i když se život někdy jeví jako nepřekonatelně těžký, vždy je tady naděje na zlepšení. Rovněž bych rád děti motivoval ke sportu a ukázal jim, jak je v životě prospěšný a důležitý,“ uvedl Ivo Koblasa, pro něhož byla cyklistika původně prostředkem k rehabilitaci. „Svůj první závod bezkonkurenčně prohrál. Nikdy by nás ani nenapadlo, jakých úspěchů Ivo jednou dosáhne, a to je díky své píli a cílevědomosti,“ prozradil cyklistův tatínek, který se besedy na dětském oddělení Nemocnice Přerov také účastnil.

Sportovec měl pro nemocné děti připraveno velké překvapení – věnoval jím originální cyklistické dresy, ve kterých absolvuje závody, které měl připraveny ve všech velikostech. A o překvapení nepřišli ani pacienti, které úraz nebo nemoc upoutala na nemocniční lůžko. Kdo nemohl přijít do herny na dětské oddělení, toho Ivo Koblasa potěšil svou návštěvou přímo v pokoji.

„Ivo je obdivuhodný sportovec, který může být svou vytrvalostí a houževnatostí vzorem pro nás všechny. Líbí se mi, že si klade stále vyšší a vyšší cíle, které také plní,“ uvedla výkonná ředitelka NADACE AGEL Mgr. Denisa Rísová, která návštěvu sportovce na dětském oddělení Nemocnice Přerov zorganizovala.

Radka Miloševská

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky