Listy regionů
2Čvn/150

Ten umí to a ten zas tohle – projektový den v ZŠ Černá Hora

Již tradičně se osmým rokem konal 28. 5. 2015 v ZŠ Černá Hora projektový den. Tentokrát na téma Povolání. Zúčastnila se jej celá škola, celkově na tři sta žáků a zaměstnanců školy.

Zástupci dvaceti sedmi různých profesí ukázali žákům, co obnáší jejich obor. Svá stanoviště na škole měli např. kosmetička, hasiči, veterináři, cestovní kancelář, … Jednotlivá povolání byla rozmístěna jak po škole, tak mimo budovu školy. Žáci se po skupinkách aktivně zapojili a mohli si jednotlivé profese vyzkoušet.

Naše skupina si na vlastní kůži vyzkoušela povolání novináře. Seznámili jsme se se základy novinařiny a zjistili jsme, že tato práce není vůbec jednoduchá. Náš úkol byl jasný. Měli jsme vypracovat článek o tomto dni, vše nafotit, zeptat se na otázky, které nás zajímaly, zkrátka, udělat vše, co je náplní každého novináře.

Myslíme si, že projektový den mohl některým žákům druhého stupně pomoci ve volbě budoucího povolání a těm menším ukázat, co obnáší jednotlivé profese.

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na této opravdu povedené akci nějakým způsobem podíleli.

 

Text a foto:

K. Perná, K. Suchá, S. Šmardová, P. Odehnalová, A. Koukalová, M. Podloučková, N. Zelená a M. Komárek – „novináři“ z projektového dne.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky