Urychlení výstavby R 43

Setkání 17.6.2015 na radnici města Boskovice k problematice urychlení výstavby R 43 bylo vyvrcholením několika měsíčních jednání s podnikateli na území ORP Boskovice, jehož iniciátorem byl poslanec Jaroslav Klaška ( KDU-ČSL) a místopředsedkyně města Boskovic Jaromíra Vítková ( KDU –ČSL).

Setkání byl dále přítomen Antonín Tesařík ( KDU-ČSL), radní JMK, který má ve své dikci dopravu, starostka města Boskovice Hana Nedomová ( ČSSD),Ing. Peter Marec, zástupce ministerstva dopravy, David Fiala, ředitel ŘSD, závod Brno.

Přítomní podnikatelé a zastupitelé města Boskovice se seznámili se stavem příprav k realizaci rychlostní komunikace R 43. Z diskuse vyplynulo, že nejdůležitější pro další posun je, aby návrh trasy prošel „ Zásadami územního rozvoje“, do kterého vstupují nejen zastupitelé obcí, přes která území je trasa vedena, ale i nespočetné množství dalších státních orgánů a občanských iniciativ.

Výstupem celého setkání je dopis adresovaný zainteresovaným orgánům, kde přítomní podnikatelé mimo jiné vyjadřují i nespokojenost s postupem příprav pro výstavbu R 43. V dopise žádají, aby vahou svých funkcí důrazně přispěli k urychlení a zrychlení výstavby silnice R 43.

Marie Zouharová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *