XVII. ODM Velké Opatovice

Tradiční ODM 1. ročníků ve Velkých Opatovicích se tentokrát uskutečnila 20. 5. 2015. Všichni závodníci podávali skvělé výkony. XVII. ODM 1. ročníků se zúčastnilo 227 mladých sportovců z 26 základních škol Blanenska, Svitavska, Prostějovska a ze ZŠ Praha 4, Nedvědova nám.

Soutěžní družstvo každé školy mohlo mít maximálně 10 soutěžících (5 chlapců a 5 dívek). Soutěžilo se ve 4 dílčích disciplínách: v běhu na 50 m, v běhu na 400 m, ve skoku dalekém z místa a v hodu kriketovým míčkem v kategoriích chlapci a dívky. Prvních šest míst v každé disciplíně i kategorii bylo bodově ohodnoceno (6, 5, 4, 3, 2 a 1 b.).

Závodníci, kteří absolvovali všechny uvedené disciplíny, byli zařazeni do atletického čtyřboje.

Na základě součtu bodů všech závodníků každé školy bylo provedeno celkové hodnocení škol.

Sportovní zápolení bylo zpestřeno „Pohádkovým lesem“. Děti se tu setkaly s pohádkovými postavičkami, s jejichž pomocí plnily různé úkoly. Doprovodnou soutěží ODM byla také výtvarná soutěž.

Čestnými hosty letošního ročníku ODM byli: Jozef Regec (bývalý vrcholový sportovec, senátor, zástupce ČOV), Mgr. Jiří Bělehrádek (starosta Velkých

Opatovic), Ing. Petr Fiala (zástupce Akciové vodárenské společnosti a.s., divize Boskovice), Mgr. Josef Blecha (ředitel ZŠ Praha 4, Nedvědovo nám., člen ČOV) a Mgr. Jaroslav Kotál (zástupce ČOV).

Poděkování patří všem zaměstnancům a žákům Základní škola Velké Opatovice, okres Blansko a externistům, kteří akci zajišťovali.

Poděkování patří také všem sponzorům, jejichž zásluhou jsme mohli zajistit občerstvení a drobné odměny pro všechny účastníky akce, odměny pro neúspěšnější sportovce a vítěze výtvarné soutěže i pro nejúspěšnější školní kolektivy.

Marie Šimáčková a Vlastimil Slepánek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *