22. narozeniny slavil paralympionik na kole Koblasa dvěma výhrami v Evropském poháru. Cíl zůstává: Rio 2016 pod 5 kruhy

14. července 2015: Do slibné formy se po nešťastném pádu v Itálii a spoustě odřenin opět dostává cyklista Favoritu Brno, český paralympijský reprezentant Ivo Koblasa. O víkendu si upevnil ve slovenské Terchové vedoucí postavení v klasifikaci Evropského poháru.

Vyhrál v mezinárodní konkurenci v kopcích Jánošíkova kraje jak časovku jednotlivců (s tři čtvrtě minutovým náskokem před soupeři), tak stál na pódiu i po souboji pelotonu – na snímku. V tom zvítězil v podobném stylu, jako dva týdny předtím při českém šampionátu mezi Terchovou a Žilinou rychlobruslařka na kole Sáblíková – o mnoho minut. Konkrétně: druhému Matěji Bendovi (CZE) Koblasa ujel o 5:40 min., bronzovému Slovinci Romanu Pongracovi o 8:02 min.

Koblasa, žijící v Černé Hoře, svěřenec trenérů Miroslava Černohlávka a Lukáše Petra, tak patřičně oslavil svoje teprve 22. narozeniny. Jeho velkým sportovním cílem je uspět příští rok na Paralympijských hrách v Rio de Janeiru, reprezentovat Českou republiku tak dobře, jako to dokázal v předchozích letech především pražský Jiří Ježek (40).

Foto: archiv ik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *