Listy regionů
29Čvc/150

Ivo Koblasa: WC Elzach, Německo 2015, zlatý silniční závod

Slunečná neděle 26. 7. přivedla na start světového poháru v silniční cyklistice handicapovaných početnou konkurenci z celého světa. Před blížícím se mistrovství světa v příštím týdnu se jednalo o poslední výkonostní prověrku cyklistů, s možným ziskem cenných bodů do světového poháru.

Mezi závodníky na startu stál i Ivo, který po bronzové medaili v páteční časovce, si chtěl připsat další body do světového poháru. Závod se jel v ulicích města Elzachu, kde závodníci absolvovali 12. kol.

Od začátku bylo jasné, že nikdo nikomu nic nenechá zadarmo, po zkušenostech s pádem z WC v Maniagu se snažil Ivo opět svojím ofenzivním pojetím držet v čele pelotonu, to se mu dařilo do 2.okruhu, kdy jej opět poslal k zemi ruský závodník.

Na nohy Ivovi pomohli diváci, pro které se od tohoto okamžiku stal hrdinou, neboť opět svým typickým tempem se jal stíhat ujetý peloton a to i přes četné krvácejicí rány na svém těle. Jak se prodíral závodníky před ním, divácký ohlas byl stále hlasitější.

Ivova tvář byla známá z plakátů, které pořadatele rozvěsili na všechny rohy, dokonce se stal i hlavní osobou na brožurách k poháru. Od okamžiku, kdy se dostal na první pozici a peloton opět vedl, ryk přihlížejicích se ještě více stupňoval.

Když se Ivo objevil v cílové rovince ve vedoucí skupince lidé mu aplaudovali ve stoje. V této atmosféře Ivo vyhrál, před závodníkem z Ruska a Peru. Odměnou mu potom bylo ocenění při vyhlašování vítězů, kde potlesk nebral konce.

DSC_3396

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky