Odešel Josef Krabička

Jakmile zjara začalo slunce hřát, rozjel se společně s blanenskými příznivci turistiky a putování do krajiny. Potřeboval se nadýchat její atmosféry, připomenout si všechny dávné vůně, zvuky a barvy. Uvěřit, že se něco z toho ještě vrátí. Vracelo se však už jen ve vzpomínkách.

Měl ohromující paměť a znalosti. Vynikající člověk, učitel, lektor, hlavní aktér turistické a vlastivědné aktivity Městského klubu důchodců Blansko, turista, znalec dějin a pořadatel stovky zájezdů po naší republice Josef Krabička.

Odešel v pondělí 13. července 2015 ve věku 86 let svého výjimečného života.

Každý prožitý den zasadil do srdce jako drahokam. Nepromarnil jedinou chvilku, jedinou hodinu krásy putování, poznávání a setkávání s lidmi. Ještě minulý měsíc uspořádal svůj poslední zájezd a nyní se mu zahalilo všechno do bílých oblaků. Vstoupil do prázdné, tiché běloby bez paprsku slunce, bez motýlů, bez přátel výtvarníků, umělců, znalců dějin a historie, bez stopy života.

Poslední rozloučení se uskutečnilo v úterý 21. července 2015 ve smuteční obřadní síni města Blanska.

Za příznivce vlastivědného putování a turistiky Pavel Svoboda

Galerie a antikvariát Jonáš Blansko

Příspěvek byl publikován v rubrice Blansko se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *