Listy regionů
13Čvc/150

Vedru navzdory: začínají rychlobruslařské kempy! Na ledu

Na málokterý sport tak sedí staré české přísloví "Až se zima zeptá, co jsi dělal v létě", jako na klasické rychlobruslení! Vzdor panujícím vedřinám startují rychlobruslařské kempy. Ty veřejné jsou určeny mládeži - evropský od zítřka (neděle 5. 7.) na 400metrovém oválu pod střechou haly v bavorském Inzellu, a český od úterka v Blansku.

Oba budou s mladými rychlobruslaři z jihu Moravy. Takto poprvé.

Týdenní bavorský pořádá pro vytipované talenty ze střední Evropy Mezinárodní bruslařská unie (ISU). A protože na něho naváže i soustředění širší čs. rychlobruslařské reprezentace, na které se těší i 3násobná olympijská vítězka Martina Sáblíková, nominuje do Inzellu šéftrenér Petr Novák mj. juniory Sebastiena Briešťanského, Jakuba Kopřivu, juniorky Petru Hynkovou, Marii Kopřivovou, Terezu Štěbrovou. Tito všichni jsou za poslední čtyři zimy odchovanci brněnského mládežnického CENTRA SPORTŮ-Nowis TEAMu. A dnes už členy Nowis TEAMU-Centra sportu.

Tři prvně jmenovaní mají - vedle Natálie Kerschbaummayr a Dominika Mašíka - velkou šanci probít se z ČR i do nominace na únorové celosvětové II. Zimní olympijské hry mládeže, které bude hostit Norsko. Mj. musí do konce listopadu zabruslit 500 m pod 41 s. (hoši) nebo po 45 s. (dívky), a 1500 m pod 2:07,00 min. - dívky: 2:20,00 min.

Sedmnáctiletá Kerschbaummayr, která před týdnem sebrala na silničním šampionátu České republiky v Žilině juniorkám specialistkám cyklistiky zlato v časovce a bronz v závodě pelotonu, už v minulé zimě na rychlobruslích zvládla oba limity. Briešťanský, Kopřiva, Mašík po jednom. Hynková je po teprve ročním tréninkům limitům na dosah.

Novinkou na jihu Moravy i v ČR je zejména pro 9 - 13leté zájemce o rychlobruslení letošní první letní kemp, který využije rodící se ledové plochy na ZS v Blansku. Tento kemp připravil nový klub rychlobruslení, in-line bruslení a cyklistiky ASK SPEEDSKATING Moravský kras, který se zrodil pod patronátem reprezentačního trenéra Petra Nováka. A pod křídly největší blanenské TJ.

S rychlobruslením to myslí jih Moravy vážně. Je nejpočetnějším zásobovatelem juniorských reprezentací. Nečeká jen na to, zdali se narodí nejvíc diskutované dlouhé ledové ovály u Nového Města na Moravě nebo v Brně.

Zajímavost: zájem o účast na blanenském rychlobruslařském kempu mají i rodiče mladých hokejistů... Kdopak by se nechtěl už v létě zrychlit na bruslích!  A nejen na inlajnkách...

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky