Listy regionů
15Zář/150

Anička a Kačenka

Dvojčátka Anička a Kačenka byla přijata do Klokánku na předběžné opatření soudu. Matka s nimi vystřídala několik azylových domů a všude poukazovali na její špatnou péči. K dětem se chovala hrubě a popudlivě, nepovídala si s nimi, nedávala jim dostatek jídla, krmila je jen pečivem. Výsledkem bylo těžké vývojové zanedbání i špatný psychický stav obou holčiček.

Ačkoli v době přijetí jim byly téměř tři roky, nemluvily a vydávaly jen skřeky. Na všechny nové podněty reagovaly vyděšeným křikem a pláčem. Strach měly i z vany. Při večerním koupání Anička utekla z koupelny a schovala se, Kačenka celou dobu ve vaně „hučela“. Když si „teta“ přendávala pásek z kalhot, dostala Kačenka hysterický záchvat, zatímco Anička hrůzou strnula. Rodiče dcery zprvu navštěvovali, po pár měsících ale jejich zájem opadl. Obě holčičky udělaly v Klokánku veliké pokroky. Po půl roce jsme je nahlásili příslušným úřadům pro náhradní rodinnou péči. Žádnou rodinu však pro ně neměly. Nakonec si holčičky našli jejich noví rodiče sami. Dozvěděli se o nich od známé jejich rodičů, a protože byli prověřenými žadateli o NRP, bylo jejich žádosti vyhověno. Ze strany dvojčátek i jejich nových rodičů to byla láska na první pohled. Děvčátka strávila v Klokánku necelých 10 měsíců a nyní žijí šťastně ve své nové rodině.

Přispějte jakoukoli částkou na účet Fondu ohrožených dětí 3055103/0300, nebo odešlete dárcovskou SMS ve tvaru DMS FODKLOKANEK na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč. Více na www.darcovskasms.cz. Můžete přispívat také pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku. Stačí odeslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS ROK FODKLOKANEK na číslo 87 777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč. Více na www.darcovskasms.cz. Za Vaši pomoc mnohokrát děkujeme! www.fod.cz

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky