Listy regionů
17Zář/150

Blanenské vinobraní už tuto sobotu!

Park u kina v Blansku v sobotu 19. září od 14 hodin ožije Blanenským vinobraním. Akci pořádá Kino KAFE kavárna a Vinotéka U Myšky a návštěvníkům kromě nabídne burčáku a vína nabídne také kulturní program, ochutnávku regionálních specialit a atrakce pro děti.

„Je období burčáku, takže celé akci bude samozřejmě vévodit on. Chybět nebudou ani kvalitní vína, pečlivě vybraná majiteli blanenské Vinotéky U Myšky. Pro zachování ducha regionu bude možnost ochutnat sýry, uzeniny a jiné produkty právě z naší oblasti,“ říká provozovatel Kino KAFE kavárny Štefan Kurbel.

V kulturním programu vystoupí neobyčejně temperamentní cimbálová muzika Cémtézékom. Nudit se nebudou ani děti. „Počínaje nafukovacím hradem, hrami a taky soutěžemi, kde i opravdová snaha je výhra, se děti i rodiče pobaví a pochutnají si. V podstatě si odpočinou a stráví tak příjemné podzimní odpoledne,“ podotýká Kurbel.

Blanenské vinobraní je první akce tohoto typu, kterou pořádáme ve spolupráci Vinotéka u Myšky a Kino KAFE kavárna. V minulosti v prostoru kavárny proběhlo již několik veřejných akcí, které tento prostor zviditelňují a otevírají k možnosti využití pro občany města Blanska. Ve zdárné spolupráci s KSMB a Kinem, kteří poskytli veškeré technické zázemí a podporu, bychom se rádi dopracovali určité tradice. Nejenom u téhle ale i u dalších aktivit, souvisejících s využitím prostoru kolem kavárny a kina, který získává parkový charakter. A ten si zaslouží být využit. Citlivě a chytře. S ohledem na lidi, kteří ho využívají nejčastěji, a to jsou obyvatele Blanska.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky