Listy regionů
16Zář/150

Blanenský zámek ožil svatebními dny

Popelka našla svého prince a žila šťastně až na věky. Blanenské Zámecké dny ve svatebním se těšily velkému zájmu veřejnosti. Za víkend blanenský zámek navštívilo téměř 600 lidí. Lysice i Křtiny podobné svatební festivaly pořádají už několik let, konečně se dostalo i na Blansko. Profesionálové ze světa příprav svateb spojili své síly, aby předvedli, jaké jsou současné trendy v přípravách a realizaci prvního společného dne manželů. Akci premiérově pořádalo na blanenském zámku Muzeum Blansko.

Během celého víkendu se mohli návštěvníci muzea těšit z mimořádného programu. Návštěvníci zámku mohli zdarma navštívit svatebně vyzdobené interiéry živými květinami, šaty nebo překrásnými dorty. Otevřená byla také expozice měřící techniky a návštěvníci měli poslední příležitost vidět výstavu modelů hradů od Zdeňka Brachtla. Na návštěvníky čekaly prezentace svatebních zvyků v audiovizuálním sále, svatební tabule a svatební menu, které pro ně připravili studenti gastronomické školy z Blanska.

Celý festival vyvrcholil po obědě v neděli, kdy na nádvoří začaly přípravy a zdobení nevěsty ve stylu Popelky. Pro překrásné nazbobenou v modrých šatech si přijel ženich v bílém kabrioletu až na zámecké nádvoří. Pohádkovou atmosféru na zámku umocnilo také hudební vystoupení Petra Zapletala, který hrál na křídlo v hudebním salonu. Svatba jako z pohádky. “Moc se nám líbila prohlídka, protože byla rozmanitá, klukům se moc líbil skafandr a Barunka byla nadšená ze svatebních šatů,” vesele komentovala Jitka Kopková, která na zámek přišla s manželem a dětmi.

“Speciálně pro tuto příležitost jsme v salonu navrhly a ušily originální princeznovské šaty modré barvy. Základ šatů tvořily krajkové minišaty dozdobené velkou asymetrickou sukní z tylu. Látky na šaty jsme nám poskytl Tylex Letovice,” sdělila Zuzana Machorková, fashion designerka z Bořitova. Oblek pro prince zajistil pan Ivo Lizna z v Boskovic. Krásný dort a sladký bar, na kterém si závěrem všichni pochutnali, upekla Klára Sedláková z Blanska. Na akci se podílelo celkem téměř 20 partnerů z blanenského a boskovického regionu.

Do příprav svatby pro princeznu se zapojila Svatební agentura Elysée, která má z pořádáním svatebních akcí dlouhodobé zkušenosti. Prostory blanenského zámku byly pro členy jejich týmu výjimečnou výzvou: “Držely jsme se zvoleného tématu svatby ve stylu pohádky o Popelce a nejnáročnější pro nás bylo zakomponovat moderní svatební trendy do prostor zámku,” řekla Monika Burianová, majitelka agentury.

Zajímavostí byly i odlité mosazné prsteny z dílny Střední průmyslové a vyšší odborné školy Sokolská v Brně. Další práce jejich studentů budou v muzeu k vidění na výstavě Kovové umění, vernisáž výstavy proběhne 24. září od 18 hodin.

Fotografie ze svatebních dnů najdete zde: http://mab.to/QcSCPqUKl

Text: Muzeum Blansko

Foto: Veronika Pernicová - FOTO Veronika

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky