Listy regionů
18Zář/150

Český rozhlas Brno v knihovně

Městská knihovna Blansko navázala spolupráci s brněnským pracovištěm Českého rozhlasu a připravila na období od října do prosince 2015 třídílný cyklus besed s rozhlasovými pracovníky pod označením Český rozhlas Brno v knihovně.

Poprvé zavítají do blanenské knihovny ve středu 7. října 2015 s pořadem Toulky českou minulostí ředitel Českého rozhlasu Brno Jaromír Ostrý a redaktor Josef Veselý. Zájemcům kontaktním způsobem přiblíží zákulisí rozhlasové práce, okolnosti vzniku seriálu Toulky českou minulostí s přihlédnutím k více i méně slavným okamžikům našich dějin.

Termínově přednáška s besedou spadá do celostátního projektu Týden knihoven 2015 (5. 10. - 11. 10.) a přirozeně se tak stane jedním z příspěvků Městské knihovny Blansko v rámci této tradiční akce.

Druhé pokračování je naplánováno na středu 4. listopadu 2015. Opět přijedou pánové Jaromír Ostrý a Josef Veselý. Tentokrát odprezentují pořad s výstižným názvem Jak se dělá rozhlas. Zaměří se na historii i současnost Českého rozhlasu, literární tvorbu v rozhlase a také rozhlasové osobnosti.

Adventní čas bude patřit redaktorské dvojici Hana Ondryášová a Miloš Šenkýř, kteří svým pořadem Morava - země neznámá celý cyklus ve středu 2. prosince 2015 završí. Přiblíží především z jejich pohledu zajímavá místa Moravy.

Všechna pokračování proběhnou od 18 hodin v nové multifunkční místnosti Městské knihovny Blansko KULTURKA.

Plakát + pozvánka - cyklus ČRo Brno v knihovně

Mgr. Pavel Přikryl, ředitel Městské knihovny Blansko

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky