Listy regionů
14Zář/150

Finále Světového poháru cyklistů v Pietermaritzburgu (JAR): BRONZEM Z ČASOVKY 21letý IVO KOBLASA POSILUJE ČS. ŠANCE PRO PARALYMPIÁDU 2016

Ochlazení a přeháňkové počasí, podobně jako v Česku, provázet víkendové finále Světového poháru zdravotně hendikepovaných cyklistů v jihoafrickém Pietermaritzburgu. V úvodu dnešního programu tam rozradostnil českou výpravu bronz teprve 21letého závodníka z Černé Hory Iva Koblasy. 

Tímto výsledkem se nejmladšímu vedle zkušených veteránů, především Jiřího Ježka a Jiřího Boušky, podařilo posílit šance ČR na početnější zastoupení v cyklistické části Paralympijských her 2016 v Riu.

"Netajím, že se chci do naší reprezentace na Paralympijské hry 2016 probojovat i osobně," říká letošní medailista mistrovství světa ve své kategorii, a dnes i medailista SP, Ivo Koblasa. Ten debutoval po boku tehdy vítězícího Ježka už v osmnácti letech na Paralympiádě v Londýně 2012. A drží formu, je nejambicióznějším mužským cyklistou dokonce v celém Favoritu Brno, tradiční přední cyklistické TJ.

Koblasu doprovází v dějišti finále série Světového poháru zdravotně hendikepovaných v Jižní Africe mládežnický trenér z Favoritu Lukáš Petr. Sbírají medaile, ale i zkušenosti. Čtvrtmilionový Pietermaritzburg byl v cyklistice dosud známý jako prestižní pořadatel závodů horských kol, nyní organizuje závěrečný díl letošní světové paralympijské série silničářů, ale v roce 2017 bude pořadatelem i MS zdravotně hendikepovaných.

Trasa dnešní páteční časovky jednotlivců byla vybraná v kraji savan, kolem přehrady, v plenéru za městem. Nedělní závěrečné bitvy pelotonu proběhnou v centru města.

Ve výpravě ČR jsou v Jižní Africe v dalších kategoriích startující Tereza Diepoldová (C2), Jiří Ježek, Jiří Bouška (oba C4), Kateřina Antošová (H3) a Patrik Jahoda (H1).

Program dnešního soutěžního dne časovek ještě pokračuje, českých medailí může vzdor silné mezinárodní konkurenci radostně přibýt.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky