Listy regionů
30Zář/150

Na blanenském zámku jsou k vidění kovová umělecká díla

Ve čtvrtek 24. září večer v blanenském muzeu slavnostně zahájili výstavu Kovové umění. Až do tmy před zámkem zněly zvuky kovadliny a návštěvníci vernisáže si mohli prohlédnout i vyzkoušet práci kovářů, uměleckých odlévačů a rytců. Pro děti byla připravena smaltovací dílna nebo dílna, kde si vytvořit slepotisky pomocí lisu. Celé páteční dopoledne pak byly ukázky řemesel, tvořivé dílny i výstava volně otevřeny pro školy.

Na výstavě Kovové umění jsou k vidění průřezové práce studentů oboru Výtvarné zpracování kovů a drahých kamenů ze Střední průmyslové a vyšší odborné školy Brno, Sokolská. Vystavující studenti mají zvolené specializace plošné a plastické rytí, umělecké zámečnictví a kovářství, umělecké odlévání nebo nejnovější obor zlatnictví a stříbrnictví. K vidění jsou nejen jejich hotové výrobky, ale také výtvarné práce - výkresy nebo plány.

“Stejně jako u dvou předchozích výstav, ani u výstavy Kovové umění nechybí internaktivní prvky. Návštěvníci si mohou ve vstupních prostorách zámku prohlédnout video, zazvonit na ručně dělaný zvon, vyzkoušet funkce vystavených předmětů nebo si ověřit znalosti malým kvízem,” poukázala ředitelka muzea Pavlína Komínková. “Školní děti si páteční návštěvu muzea užily, byly nadšené z tvořivých dílen a nejedno odcházelo rozhodnuté, že až vyroste, bude kovářem nebo kovářkou. Nadšení učitelé využili příležitosti přihlásit se na vzdělávací programy, které v muzeu nabízíme ” doplnila Komínková.

Blanenské muzeum nabízí k výstavě Kovové umění animační program, na který se mohou školy přihlašovat po celou dobu trvání výstavy. V doprovodu muzejní pedagožky si děti projdou výstavu, vyzkouší si práci s lisem a dozví se spoustu nových informací o formách uměleckého zpracování kovů. Výstava potrvá do 13. listopadu 2015. Animační programy muzeum plánuje nabízet ke každé další výstavě.

Fotografie z vernisáže najdete zde: http://mab.to/l3c5hsUdb

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky