Listy regionů
8Zář/150

Na inlajnových bruslích si to rozdali dítka i dospěláci, starostové mezi nimi

Výsledky a zajímavosti kolem včerejšího veřejného mítinku kolečkového bruslení na pěkném vesnickém asfaltovém jihomoravském oválu v Ráječku u Blanska najdete na fb spolupořadatele, nového klubu rychlobruslení, in-line cyklistiky a zdravého pohybu ASK SPEEDSKATING Moravský kras.

 

Kromě zrodu nového traťového rekordu zjistíte i pozoruhodnost: že se přitom na (nestejných) kolečkových bruslích utkali dva starostové (kteří se netají vztahem ke sportu, k vzájemné soutěživosti, ale současně se snaží napomáhat i sportovním aktivitám ostatních; Ivo Polák (MÚ Blansko) a Vít Rajtšlégr (OÚ Ráječko). 

Dvacetitisícové Blansko a 4 km vzdálené Ráječko v údolí řeky Svitavy ještě letos na podzim propojí už kompletní cyklistická a inlajnová stezka, paralelní s velmi dopravně auty vytíženou silnicí. Pro sportující, turisty i dopravující se na kole, na kolečkách další podstatné vylepšení v regionu. Nově upravenou bezpečnou stezku samozřejmě využijí i mladí z nového klubu ASK SPEEDSKATING Moravský kras, který se po vzoru Martiny Sáblíkové a pod patronací jejího trenéra věnuje především přípravě mládeže.

https://www.facebook.com/askspeedskatingmoravskykras?fref=ts

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky