Pivní pouť ČH 2015

Letos se u příležitosti konání tradiční Pivní pouti otevřely brány černohorského pivovaru již po devatenácté. Stalo se tak v sobotu 26. 9. 2015 při poledni. I když počasí zprvu zrovna nelákalo k výletu, poutníci se nezalekli zatažené oblohy a dostavili se v hojném počtu.

Na Pivní pouť kromě nadšených pivařů zavítaly také rodiny s dětmi, pro které byl připraven různorodý program. Děti si mohly zajezdit na motokárách, zaskákat na skákacím hradu, povozit se na kolotočích či si nechat obličej pokreslit pestrobarevnými obrázky. Měly též možnost rozhýbat svá těla při animační pohybovce, čekal je výchovný koncert a pobavila je klauniáda. V pět hodin zahrála hudební skupina TRYO, která potěšila nejen děti, ale i jejich rodiče. Dětský program poté uzavřel kouzelník.

Nádvoří pivovaru mezitím už od jedné hodiny odpolední ozvučilo uskupení Ukulele Orchestra jako Brno následováno kapelou Jelen. S příchodem Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu se dokonce na obloze objevilo sluníčko a návštěvníci Pivní pouti dostali ještě lepší náladu.

Kromě zlatavého moku byly k dostání i limonády Černé hory, jako kombajnérka, malinovka či koala. Nechyběly ani stánky s burčákem, vínem i něčím ostřejším. Na zakousnutí ke všem těm nápojům si účastníci akce mohli tradičně koupit klobásy, pečené vepřové, domácí brambůrky a tyčinky, ale také třeba speciality ze pštrosího masa.

Okolo šesté hodiny se na scéně objevila známá kapela Wohnout, kterou rozjařené davy nadšeně uvítaly. Následující skupina Chinaski byla přijata snad ještě vřeleji. O půl deváté pak na obloze zazářil barevný ohňostroj, který měl celou akci slavnostně ukončit. Komu však ještě zbývaly síly, mohl si poslechnout Kabát revival a dopít poslední pivo.

Pivní pouť v Černé hoře se již zkrátka stává legendární akcí, a mnoho letošních účastníků se nechalo slyšet, že se už těší na příští jubilejní ročník.

Markéta Štégnerová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *