Listy regionů
22Zář/150

Pivní pouť v Pivovaru Černá Hora odstartuje 26. září

Pivovar Černá Hora rozjede 26. září již 19. Pivní pouť. Brány areálu se pro návštěvníky otevřou ve 12. hodin. I v letošním roce je vedle prohlídek pivovaru připraven široký doprovodný program a jedno překvapení.

Hudební program na dvoře pivovaru začne od 13.00 hod. „V letošním roce jsme se při výběru kapel snažili, aby si na své přišel opravdu každý. Naše pozvání přijala netradiční partička Ukulele Orchestra jako Brno, relativní nováček české hudební scény kapela Jelen a ostřílený Banjo Band Ivana Mládka. Opravdovou třešničkou na dortu budou české kapely Wohnout a Chinaski. Den zakončí Kabát revival,“ popisuje program Pavel Posch, oblastní obchodní ředitel Pivovaru Černá Hora. K dobré muzice patří i řízné pivo, které si lidé budou moci užít do sytosti i díky akci „Každé páté pivo na nás“. „Na čepu bude hrát prim naše špičková, třikrát chmelená 11 % Černá Hora Matouš, které budou zdařile sekundovat v soutěžích hojně oceňovaná piva Černá Hora Velen a světlý ležák Černá Hora Páter. Na čepu bude i pivo Černá Hora Sklepní, které se před stáčením nefiltruje, a tak nepřichází o pivovarské kvasnice, které dodávají tomuto pivu nezaměnitelný vzhled, mírně kvasničnou chuť a vůni,“ popisuje Vlastimil Zedek, výrobní ředitel Pivovaru Černá Hora a dodává: „Dále budeme nabízet i naše piva tmavý ležák Černá Hora Granát, Černá Hora Kvasar s přídavkem medu, světlé výčepní pivo Černá Hora Tas a nealkoholické pivo Černá Hora Forman.“ K dostání bude i kompletní řada Lobkowicz Premium. Nejen pro řidiče budou připraveny limonády z Pivovaru Černá Hora: Kombajnérka, Malinovka, Koala a Grena. Hlad spolehlivě zaženou klasické speciality na grilu. Nebude chybět ani oblíbené pštrosí maso z nedaleké farmy.

Návštěvníci se budou moci již tradičně vydat na exkurzi pivovarem a na prohlídku muzea pivovarnictví s řízenou ochutnávkou místních speciálů. „Vycházet se bude každých 15 minut a skupinka bude obsahovat maximálně 15 osob. Lidé se tedy nemusí bát, že výklad neuslyší. Objednání prohlídky bude možné u brány pivovaru,“ doplňuje Pavel Posch.

I v letošním roce bude připraven široký doprovodný program pro rodiny s dětmi, který bude probíhat na Výletišti a bude zdarma. „Návštěvníky zde čeká animační pohybovka, Klauniáda, TRYO, kouzelník a mnohé další. Odhadovaný konec programu je 19.00 hod.,“ doplňuje podrobnosti Pavel Posch. Právě těm nejmenším je letos přizpůsoben i čas ohňostroje, který se rozjede již ve 20.30 hod.

Po celý den jsou zajištěna přilehlá parkoviště a kyvadlová doprava mezi Černou Horou a železniční stanicí Rájec-Jestřebí. Letošní další novinkou je možnost zakoupení cenově zvýhodněných vstupenek za 200 Kč v předprodeji na turistických centrech měst Blansko, Boskovice a Brno. Na místě budou lístky za 250 Kč. Rodinná vstupenka (2 dospělí + 2 děti) vyjde na 500 Kč. Děti do 10 let mají vstup zdarma.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky