Listy regionů
11Zář/150

SCANDIANO: Na cestě do Evropy – 50 let společně

Takový je název výstavy, jejíž vernisáž proběhne v pátek 11.září 2015 v 18:00 hodin v kulturní místnosti Městské knihovny Blansko, a na kterou vás tímto srdečně zveme. Výstavu uvede starosta města Mgr. Ivo Polák a v kulturním programu vystoupí žáci SZUŠ Blansko. Výstava bude k vidění do 2. října 2015.

Výstava fotografií a memorabilií, mapujících padesát let družebních styků mezi Blanskem a italským Scandianem, je první z několika akcí, které v rámci tohoto výročí v letošním roce v Blansku proběhnou.

Výstava nabídne návštěvníkům pohled do historie i současnosti partnerství obou měst zejména pomocí fotografií, které jsou uloženy v archivech měst Blanska i Scandiana, ale také osobních fotografií a materiálů, které nám laskavě poskytli pamětníci a účastníci partnerských výměn. Najdete zde oficiální dokumenty a záznamy z oficiálních návštěv zástupců Scandiana v Blansku, fotografie ze soukromých návštěv u italských přátel, poháry a ceny, které vybojovali blanenští sportovci a mnohé další suvenýry.

Partnerské vztahy se Scandianem mají své stálé místo v dějinách města Blanska. Návštěva výstavy tak může být zajímavým zážitkem nejen pro přímé účastníky družebních výměn, kteří se dozajista najdou na některém z vystavených snímků, ale také pro milovníky blanenské historie.

scandiano

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky