Listy regionů
18Zář/150

Světový den srdce 2015 v Nemocnici Blansko

Nemocnice Blansko se i letos aktivně připojí ke Světovému dni srdce, a to ve středu 30. září 2015.

V rámci této světové kampaně, a také chystaného zákona o zákazu kouření na veřejných místech, otevře blanenská nemocnice své „dveře“ v prostorách centrálního příjmu, kardiologie a plicní ambulance, vč. ambulance léčby závislosti na tabáku. Na zájemce bude čekat od 13:00 do 17:00 hodin zajímavý program. Ve 13 hodin proběhne ŠKOLENÍ PRVNÍ POMOCI PRO VEŘEJNOST, které se v případě velkého zájmu bude i opakovat. Školení povede MUDr. Michal Grünwald.

Od 13:00 do 17:00 hodin mohou dále návštěvníci konzultovat své zdravotní problémy s lékaři interní odbornosti pod vedením paní primářky MUDr. Naděždy Formánkové. Stejně jako každý rok, bude i letos připraveno velké množství edukačních materiálů k problematice nemocí srdce a plic. Nebudou chybět lékaři, kteří poskytnou odborné poradenství nejen k onemocněním srdce a plic, ale i k prevenci těchto chorob. V prostorách centrálního příjmu, ambulance kardiologie a plicní ambulance budou „otevřené dveře“ pro veřejnost a zájemci se seznámí se zdravotnickou technikou k vyšetření srdce a plic, i k samotné léčbě akutního selhání srdce.

Prvních deset zájemců každou celou hodinu může absolvovat bezplatné vyšetření krvního tlaku, pulzu, EKH, hladiny cukru a cholesterolu v krvi, spirometrické vyšetření aj.

Přijďte se dozvědět více o preventivních opatřeních, která snižují riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění. Světový den srdce je velmi dobrou příležitostí, jak se začít správně starat o své srdce, o svůj život. Srdečně zvou organizátoři akce a vedení Nemocnice Blansko.

„Srdce nemá vrásek, ale bývají na něm jizvy“ (Gabrielle Sidonie Colleteová)

Kde?

3. patro lůžkové části Nemocnice Blansko – vestibul, prostory centrálního příjmu a kardiologie

Kdy?

Středa 30.9.2015 od 13:00 do 17:00 hodin

Bc. Kateřina Ostrá

tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky