Listy regionů
22Říj/150

Boskovičtí deváťáci přijeli soutěžit do Masarykovy střední školy Letovice

Již tradičně se děti základních škol našeho regionu setkávají se studenty a pedagogy Masarykovy střední školy v Letovicích. Každým rokem se zde v polovině října koná soutěž s tematikou dřeva pod názvem Dřevo – materiál budoucnosti. Cílem projektu je upozornit žáky základních škol na vzácnost, užitečnost a krásu dřeva jako přírodního materiálu a obnovitelné suroviny, podpořit jejich ekologické cítění a vzbudit jejich zájem o řemeslo jako takové. Letos se konal jubilejní 10. ročník, který přivítal rekordní počet 110 soutěžících deváťáků. Za Boskovice bojovalo 35 žáků v 7 družstvech a vedli si na jedničku. V truhlářských dílnách řezali hranolek a vyráběli krabičku, ve třídách stavěli dřevěnou věž, luštili hlavolamy, zařizovali kancelář, poznávali dřeviny. Hravě zvládli všech 20 disciplín a vybojovali první i druhé místo z celkového počtu 22 družstev. Na první místo dosáhlo družstvo ze ZŠ Boskovice, nám. 9. května a v těsném závěsu na druhé příčce skončilo družstvo ze ZŠ Boskovice, Sušilova. Třetí místo patřilo letos Lysicím.

Svou přítomností všechny potěšil starosta města Letovice pan Vladimír Stejskal, který neváhal, postavil se k „ponku“ a soutěžil také. Uřízl si z hranolku hezký kousek a získal plný počet bodů. I letošní ročník se vydařil na jedničku, děti se pobavily a v rámci plnění úkolů získaly nové zkušenosti a poznatky.

A co vy? Chcete si to také zkusit? Třeba je práce se dřevem tím pravým pro vás. Jedinečná příležitost pro všechny zájemce i veřejnost bude v sobotu 21. listopadu od 9 do13 hodin, kdy připravujeme den otevřených dveří s aktivitami, které mohou odkrýt vaše skryté vlohy. Otevřeny budou všechny dílny i učebny školy. Srdečně vás zvou všichni zaměstnanci a studenti MSŠ Letovice.

Mária Bašná

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky