Listy regionů
7Říj/150

Mrůzek na Kaskádě nedal nikomu šanci

Filip Mrůzek, král letošní golfové sezony nedal ani v posledním turnaji letošní série Czech PGA Tour nikomu šanci. Svůj náskok před dnešním posledním kolem turnaje SurGal Clinic Grand Finále Kaskáda nakonec navýšil na stěží uvěřitelných 8 ran a potvrdil, že mu vítězství v letošním finančním žebříčku Czech PGA Tour patří právem. Na druhé místo se prosadil mstětický Ondřej Lieser (o osm ran za vítězem) a třetí místo dělili o další dvě rány zpět Brit Farrelly, amatér Vítek Novák, Slovák Peter Švajlen a loňský vítěz Martin Příhoda.

Za chladného ale slunečného počasí se dnes odehrál finálový den SurGal Clinic Grand Finále Czech PGA Tour. Další ze svých letošních skvělých výsledků vítěz Order of Merit (finanční žebříček) Filip Mrůzek okomentoval slovy: „Dneska mě to bavilo. Sice jsem maličko zapochyboval, když jsem po pěti jamkách šel plus dva ale pak jsem se čtyřmi pary dostal do klidu. Zbytek jamek jsem hrál tak, abych se vyhnul potížím. Výsledky možná maličko ovlivnil vítr, ale já jsem hrál už i ve větším vichru (Maroko, Německo) a hlavně v listopadu ve Španělsku při Q-School fouká vždycky.

Druhá devítka už byla na pohodu, zaskóroval jsem na desítce, čtrnáctce i patnáctce a rozdíl už byl tak velký, že si neumím představit, co by se muselo přihodit, abych o vítězství přišel. Na závěr jsem zvládnul i zdejší „Amen Corner“ – jamky 16 – 18“.

Ostatní hráči dnes Mrůzkovu jízdu sledovali z povzdálí. Poté, co se vyrovnal se svým zakolísáním v prvních pěti jamkách nedal už nikomu šanci.

Nejlepším amatérem byl na turnaji Vítek Novák (spolu s Mrůzkem prošel letos cutem na turnaji European Tour) na děleném třetím místě, nejlepší ženou byla Šideri Váňová na 15. místě.

Turnaj se hrál od 1. října o finanční dotaci 600 tis. Kč. Letošní sezona Czech PGA Tour tímto turnajem končí a promotérská společnost Česká 1 se začíná připravovat na sezonu následující.

Celkové pořadí Order of Merit Czech PGA Tour 2015:

  1. Filip Mrůzek 590.000,-
  2. Ondřej Lieser 395.106,-
  3. Stanislav Matuš 334.567,-

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky