Program aktivit Klubu Ratolest ma měsíc listopad

2. listopadu – pondělí

9.00 – 11.30 hodin – Odborný kurz První pomoci s pracovníkem Českého červeného kříže Jiřím Kučerou ml. První pomoci při zástavě důležitých životních funkcí, Praktická ukázka a nácvik resuscitace, protišoková opatření. Vstupné 30,- Kč hlídání dětí zajištěno. Částečně hrazeno z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV. Kurz bude mít tři části, při účasti na dvou částech kurzu lze zájemcům vystavit potvrzení o zaplacení.

3. listopadu – úterý

Od 10.00-11.00 hodin– Kondiční cvičení s cvičitelkou Míšou, procvičení celého těla vlastní vahou, s overballem, na velkých míčích, s činkami– vstup 60,-Kč v ceně hlídání dětí.

6. listopadu – pátek

Od 10.00 hodin Zveme rodiče, kteří mají zájem dozvědět se praktické informace vhodných pracích prášcích a péči o citlivou pokožku u dětí, na odbornou besedu s lektorkou m-centra Janou Sedlákovou na téma: Praní a citlivá dětská pokožka. Vstup zdarma.

10. listopadu – úterý

Od 9.00 do 11.30 hodin Kurzu zdravého vaření s dětskou sestrou a laktační poradkyní Hanou Přibylovou těšit se můžete na:

> odbornou přednášku a poradenství o problematice vhodného pitného režimu, obezity, zodpovíme otázky a k jídelníčku pro děti 1-3roky

> ochutnávku cizrnové pomazánky, jahelníku, lněného čaje

> prakticky si vyzkoušíte kedlubnovou polévku s masovými knedlíčky a domácí termix

> odnesete si recepty a také drobný dárek – tymiánovou domácí mast

> vše bude připraveno z čerstvých surovin

Vstupné 30,- Kč hlídání dětí zajištěno. Kurz je částečně hrazen z dotací Ministerstva zdravotnictví

11. listopadu – středa

Od 9.30 hodin – Světýlková dílna v Klubu Ratolest na Sladkovského 2b. Přijďte si s dětmi do naší dílničky vyrobit lampičku, s kterou se můžete zúčastnit pochodu světýlek ke sv. Martinovi. Přineste si s sebou 0,3l skleničku nebo PET láhev, nebo kulatou krabičku od sýrů. Na další materiál budeme vybírat poplatek 40,- Kč.

12. listopadu – čtvrtek

Od 10.00 hodin – Důslednost ve výchově dětí – odborná beseda s psycholožkou – Mgr. Martinou Neumannovou. Vstup zdarma hrazeno z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.

13. listopadu – úterý

od 10.00 hodin Životní styl a výživa odborná beseda s MUDr. Vladíkovou o správném stravovacím režimu malých dětí. Vstupné zdarma, hrazeno z dotací Ministerstva zdravotnictví.

14. listopadu – středa

Pochod světýlek ke sv. Martinovi – 7 Pochod světýlek pořádá opět Centrum“PRO“Blansko, zařízení Oblastní charity Blansko. Shromažďování dětí i dospělých se světýlky začne v 16.45 hodin v areálu Centra“PRO“Blansko na Sladkovského 2b, vyjdeme společně v 17.00 hodin. Více informací včetně popisu trasy na www.blansko.charita.cz, sekce Klub Ratolest. Zakončení akce je již tradičně ve spolupráci s farním úřadem římskokatolické církve v Blansku v prostorách komunitního Centra sv. Martina.

19. listopadu – čtvrtek

Od 10.00 hod. – Psychologické aspekty zdravého životního stylu u dětí – odborná beseda s psycholožkou – Mgr. Martinou Neumannovou. Vstup zdarma hrazeno z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.

24. listopadu – úterý

od 9.00 do 11.30 hodin Kurzu zdravého vaření s dětskou sestrou a laktační poradkyní Hanou Přibylovou těšit se můžete na:

> odbornou přednášku a poradenství o problematice řešení problémů s prvními zoubky, vitamíny ve stravě, výhody domácího vaření

> ochutnávku zeleninové mufiny, ovesné müsli pro děti po 2 roce věku

> prakticky si vyzkoušíte – těstoviny s cuketovou omáčkou a masem, jáhlové lívanečky

> odnesete si recepty a také drobný dárek – měsíčkovou domácí mast

vstupné 30,- Kč hlídání dětí zajištěno Kurz je částečně hrazen z dotací Ministerstva zdravotnictví

25. listopadu – středa

Od 9.30 hodin – Adventní dílna v Klubu Ratolest na Sladkovského 2b. Výroba dekorací na adventní stůl. Poplatek na materiál 60,- Kč.

27. listopadu – pátek

Od 10.00 hod. Sexualita v životě dětí a bezpečnost dětí na internetu a sociálních sítích – odborná beseda se speciální pedagožkou – Mgr. Blankou Bendovou. Vstup zdarma hrazeno z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV.

30. listopadu – pondělí

9.00 – 11.30 hodin – Odborný kurz První pomoci s pracovníkem Českého červeného kříže Jiřím Kučerou ml. První pomoci při úrazech hlavy, páteře, končetin, hrudníku a břicha, při úrazech elektrickým proudem . Vstupné 30,- Kč, hlídání dětí zajištěno. Částečně hrazeno z dotačního programu Rodina a ochrana práv dětí MPSV Kurz bude mít tři části, při účasti na dvou částech kurzu lze zájemcům vystavit potvrzení o zaplacení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *