Listy regionů
4Lis/150

Basketbalové žákyně slaví další vítězství

Dvě výhry družstva BK Blansko U15 nad týmem Valosun KP Brno „B“ pomohly upevnit vedoucí příčku v tabulce nadregionální soutěže. V úvodních minutách prvního zápasu se zdálo, že by utkání mohlo být vyrovnané, hráčka soupeře, faulovaná po dobrém průniku však neproměnila ani jeden z trestných hodů a Blansko se z protiútoku dostalo do vedení, které už celý zápas nepustilo. Blansko si pomáhalo především dobrou obranou a tlakem na míč, díky kterému nedovolilo soupeři v první čtvrtině vůbec skórovat a získalo tak vedení 18:0. Bodově táhla Blansko pivotka Stloukalová (28 bodů), s jejíž hrou pod košem se soupeřky nedokázaly vyrovnat. V poločase vedlo Blansko již o 30 bodů, po změně stran však došlo k prostřídání klíčových hráček a také polevení v obraně a zbytek zápasu probíhal ve vyrovnaném duchu. Blansko tak na konci zápasu uhájilo vedení o 31 bodů.

Ve druhém zápase dostaly ještě větší prostor hráčky z lavičky, přesto si Blansko dokázalo opět vytvořit náskok a v poločase vedlo o 20 bodů. K opět výborně hrající Stloukalové se přidaly Šmerdová s Horákovou (obě 16 bodů) a Čermáková (14bodů). Úspěchem bylo, že se podařilo střelecky zapojit téměř všechny hráčky, body nedala pouze rozehrávačka Nejezchlebová, která však zásobovala své spoluhráčky spoustou finálních přihrávek.

Blanenské hráčky nyní čeká měsíční pauza, než se na začátku prosince utká s posledním soupeřem ve skupině, kterým bude Sokol Šlapanice. Blansko se tentokrát vydá na utkání jako hostující tým.

BK Blansko x Valosun KP Brno „B“

• 1. zápas- 66:35

střelkyně Blanska: Stloukalová 28 bodů; Šmerdová 10b; Horáková 9b; Čermáková, Streitová a Macháčková 6b; Dvořáková 1b

• 2. zápas- 80:37

střelkyně Blanska: Stloukalová 19 bodů; Horáková a Šmerdová 16b; Čermáková 14b; Streitová 6b; Matušková 3b; Macháčková, Svěráková a Baráková 2b

Text: Mgr. Lukáš Buřt