Listy regionů
11Lis/150

Blanenské basketbalistky převálcovaly Vyškovské hráčky

V sobotu 7.11. odehrálo družstvo BK Blansko U 19 další utkání u soupeře z Vyškova. Oba týmy v letošní sezoně čekaly na první vítězství v soutěži.

Začátek prvního utkání byl na obou stranách hodně nervózní. Blanenské hráčky často faulovaly a téměř všechny body soupeř docílil z čáry trestného hodu. Naštěstí hráčky Blanska dávaly koše ze střední vzdálenosti a tak po první čtvrtině vedly o 7 bodů. Ve druhé čtvrtině Blansko změnilo obranu. Přestalo faulovat a hrálo zodpovědněji. Do poločasu si vybudovalo 10 bodové vedení. Ve třetí čtvrtině předvedlo Blansko perfektní obranu. Soupeř dokázal dát pouze 5 bodů a blanenské hráčky neomylně střílely ze střední i dlouhé vzdálenosti. Poslední dějství se hodně podobalo předešlé čtvrtině. Blansko navyšovalo náskok až na konečné vítězství o 23 bodů a zisk prvního vítězství v tomto ročníku.

BK Vyškov– BK Blansko 36: 59 (12:19, 24:34, 29:46)

Střelkyně Blanska: Oláhová 12, Zouharová 9, Formánková Z. 8, Sedláková 8, Čermáková 6, Šmerdová K. 6, Šmerdová J. 4, Buřtová 2, Lakotová 2, Riznerová 2.

Druhé utkání se soupeřem z Vyškova mělo naprosto jiný průběh. Hráčky Blanska vstoupily do utkání uspokojeny prvním vítězstvím vlažně a soupeř toho využil k rychlému vedení 6:0. Po oddechovém času hráčky Blanska začaly bojovat a lépe bránit. Odměnou jim byla vyhraná první čtvrtina o 1 bod. Ve druhém dějství si hráčky Blanska vybojovaly slibný poločasový náskok o 10 bodů dobrou hrou v útoku i obraně. Ve třetí čtvrtině domácí basketbalistky ukázaly, že nechtějí prohrát i druhé utkání. Začaly blanenské hráčky lépe bránit. Těm se přestala naprosto dařit střelba a naopak domácím střelba vycházela. Šňůrou 8 bodů v posledních třech minutách této čtvrtiny obrátily skóre ve svůj prospěch o 1 bod. Ve čtvrté čtvrtině se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Chvíli vedlo Blansko, chvíli Vyškov. Minutu před koncem vedl Vyškov o 5 bodů. Blansko po oddechovém čase korigovalo 15s před koncem trojkou na rozdíl 2 bodů. Následným získáním míče mohlo ještě zaútočit, ale při tvrdé hře týmů během obou utkání, kdy rozhodčí nechával zákroky bez zapískání, už Blansko nevystřelilo. Prohrálo o 2 body.

BK Vyškov– BK Blansko 62: 60 (13:14, 25:35, 46:45)

Střelkyně Blanska: Zouharová 12, Formánková Z. 10, Sedláková 9, Čermáková 7, Šmerdová K. 6, Oláhová 6, Buřtová 4, Lakotová 2, Riznerová 2, Šmerdová J. 2.

Příští utkání budeme hrát opět na hřišti soupeře, tentokrát v sobotu 21.11. v Lanžhotu. Další výsledky a informace na: www.bkblansko.cz

Text: Pavel Zouhar