Listy regionů
24Lis/150

BLANSKEM KLAPOU RYCHLOBRUSLE, V NEDĚLI ZÁVODILA MLÁDEŽ, Chystá se do Inzellu, ale i na Olympiádu dětí a mládeže ČR

Ač teprve nyní klesly klesají venkovní teploty pod nulu, rychlobruslařská zima už běží naplno. Poprvé vlastně i novému oddílu rychlobruslení, in-line bruslení, cyklistiky a zdravého pohybu při ASK Blansko, který se stará o mládež podle metodiky trenéra olympijské vítězky Sáblíkové Petra Nováka. A tak má právo, s jeho souhlasem, používat k názvu ASK SPEEDSKATING Moravský kras od tohoto končícího měsíce i hrdý přívlastek: - NowiS TEAM.

Stále platí, že v Blansku sídlící klub se zaměřuje na tréninky mládeže. V tomto čase zejména bruslařské, rychlobruslařské. Velká šance se tak otevřela, i díky zájmu šéftrenéra Nováka (66), pohybově aktivním hochům a děvčatům v regionu. Společně se trénuje na ZS v Blansku, v dalších dnech naučené individuálně doma. Kdyby nebyla tato metoda úspěšná, nemohly by například se Sáblíkovou v minulých dnech v Americe reprezentovat ČR i jeho další svěřenky, 19letá Nikol Zdráhalová a dokonce už i 17letá Natálie Kerschbaummayr. Ani ty nezačínaly v ČR v ideálních podmínkách, protože o stadiónu pro klasické rychlobruslení se zatím jen hovoří, byť už konkrétně. Pokud byste spatřili u Blanska, Boskovic či Žďárné zamrzlý rybník, tak ke zorganizování třeba i mistrovství ČR potřebují rychlobruslaři na svolání jen pár hodin...

Skvělý led ale poskytl o minulém víkendu mladým závodníkům Zimní stadión v Blansku. A tak se mohlo znovu závodit. Jak se za pomoci rodičů modernizují během posledního měsíce mladým rychlobruslařům z Blanenska brusle, polovině z nich už moderní "klapající" rychlobrusle, le tak , jak se blíží jihomoravské krajské závody, po kterých se rozhodne o nominaci bruslařů kraje k lednové zimníé Olympiádě dětí a mládeže ČR, tak to byly v neděli závody nanejvýš potřebné.

A z jejich výsledků:

 „BLANENSKÁ BRUSLE“, závody rychlobruslařské mládeže na Zimním stadiónu v Blansku, 22. 11. 2015, ve spolupráci s Českým vsazem rychlobruslení připravil ASK SPEEDSKATING Moravský kras-NowiS TEAM, dívčí ktg.:

1 okruh - 111 m -

dívky: 1. Martina Lusková (D2) 16,8 s., 2. Adéla Petrusová (D1) 17,7 s., 3. Adéla Šímová (E2) 19,0 s., 4. Petra Zhořová (E2) 20,5 s., 5. Zuzana Kovaříková (F) 20,8 s….Hoši: 1. Matěj Semeniuk (D1) 17, 5 s., 2. Jakub Kovařík (F2) 19,9 s., 3. Ondřej Kozel (D1) 21,0 s., 4. Lukáš Kašparec (D2) 22,6 s.,...Někteří z aktérů závodů vyrazí o příštím víkendu za zkušenostmi, bojovat o zlepšení osobních rekordů, na 400metrový ovál v bavorském Inzellu, který bude o týden později hostit právě Sáblíkovou a její soupeřky při mítinku seniorského Světového poháru.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky