Listy regionů
27Lis/150

NEKUPUJTE, ADOPTUJTE!

Mnoho lidí teď před Vánoci uvažuje nad pořízením pejska. Většina z nich si vybere jemu blízké plemeno a za vidinou toho, že ušetří spoustu peněz, si pořídí psa bez průkazu (bez PP) původu. Bohužel ale u psů bez PP nikdo nezaručí jejich původ a zdraví a vlastně ani to, zda z něj vyroste to plemeno, které jste si koupili.

Není lepší udělat dobrý skutek a pejska adoptovat? Štěňat i dospělých pejsků jsou plné útulky. Adopcí našli domov i Edík (kříženec tibetského teriéra, 6 let) a Eliška (kříženec šeltie a čivavy, 6 měsíců). Oba pocházejí z romské osady, z nepopsatelných podmínek kde žijí i stovky psů, kteří nikomu nepatří. Pochopitelně jsou všichni podvyživení, mají spousty parazitů a bohužel to pro mnoho z nich nedopadne dobře.

Eliška měla zranění na hlavě, patrně od rány sekerou nebo od pokousání jiným psem. Naštěstí je několik organizací, které se snaží psy zachraňovat a po všech ošetřeních je umístí do dočasné péče a do adopce. Díky jedné z těchto organizací mají Edík a Eliška své rodiny. Jsou skvělými společníky a navždy zůstanou vděční. Ale stále je spousta pejsků, kteří potřebují nový domov nebo „dočasku“.

Pokud nemůžete pejska adoptovat, podpořte alespoň sbírku pro opuštěná zvířata v Boskovicích. Dárečky v podobě pamlsků, hraček, dek, apod. můžete nosit do boskovického infocentra. Dne 17.12.2015 v 15 hodin proběhne před radnicí oficiální předání darů zástupcům záchytné stanice. Můžete tam potkat také Edíka a Elišku a informovat se o adopci pejsků.

IMG_8536

Adéla Komárková

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky