Listy regionů
31Pro/150

Blanenská knihovna připravila novou výstavní sezónu

Výstavní sezóna roku 2015, která ve výstavní místnosti „VÝSTAVKA“ Městské knihovny Blansko spěje ke svému konci, patřila mezi pestré, inspirativní a také kreativní. Potvrdila to především veřejnost nejen z Blanska svojí početnou účastí na vlastních vernisážích, ale také po dobu konání jednotlivých výstav.

Funkčnost opakovaně potvrdilo přesunutí termínu zahájení výstav na druhý pátek v příslušném měsíci. Doba trvání zůstala stejná - 4 týdny.

Výstavní sezónu 2016 zahájíme v pátek 8. ledna 2016 vernisáží výstavy OBRAZY účastnice Salonu blanenských výtvarníků 2014 Kláry Pšenkové, jež nabídne romantické kresby křídou.

V únoru bude výstavní prostor zaplněn výsledky ročního výtvarného projektu žáků ZŠ TGM Blansko pod vedením Mgr. Petry Ocetkové.

Březnovou výstavu zorganizujeme ve spolupráci s blanenskou organizací LAVINA. Půjde o prezentaci fotografií, které mají duchovní a filozofický náboj.

Duben věnujeme dílu Williama Shakespeara a jeho zdánlivě nemožnému spojení s Blanskem. Autorka dokumentární výstavy Lenka Jančová totiž představí hry světoznámého dramatika, které byly v minulosti uváděny blanenskými ochotnickými divadelními soubory.

Humorné ladění přinese květnová výstava s názvem ZÁLOŽKY. Ukáže rozmanité předměty nalezené ve vrácených knihách.

Červen bude patřit absolventům výtvarného oboru ZUŠ Blansko. Představí svoje finální práce, které realizovali rozmanitými výtvarnými technikami pod vedením Evy Juračkové.

Léto a prázdninové měsíce - červenec zasvětíme ilustrátorce s výrazným vztahem k dětským knihám a komiksu Kamile Pokorné, v srpnu nahlédneme do světa hvězd, hvězdných znamení a náboženských motivů v podání Drahoslava Macka.

Historický vývoj počítačové techniky zmapuje specializovaná výstava s interaktivními prvky, kterou na září připravuje Michal Bronec.

V říjnu otevřeme tradiční SALON BLANENSKÝCH VÝTVARNÍKŮ. V již 7. pokračování „salonní přehlídky“ dostanou příležitost vystavit svá díla amatérští i profesionální výtvarní autoři napříč generacemi z našeho regionu.

Na listopad chystá časosběrnou fotografickou výstavu Jan Nečas. Zdokumentuje průběh odstranění stavby blanenského hotelu Dukla.

Rok 2016 uzavřou v prosinci uklidňující motivy přírody na plátnech a kamenech v podání Zdeňky Chalupníkové.

Osobní záštitu nad výstavní sezónou 2016 v Městské knihovně Blansko opětovně převzal první místostarosta města Blanska Ing. Jiří Crha.

Mgr. Pavel Přikryl, ředitel Městské knihovny Blansko

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky