Listy regionů
30Pro/150

BLANENSKÉ RYCHLOBRUSLENÍ SE TLAČÍ DO ČS. ŠPIČKY I O SVÁTCÍCH

Dvě první místa (sprintera Jakuba Lysoně v kategorii mužů, třináctileté Adély Petrusové v kategorii juniorek D), a k tomu i stříbro juniora Lukáše Svobody ze sloupské ZŠ, bronz Petry Zhořové ze ZŠ v Černé Hoře,vybojovali na premiérových Vánočních rychlobruslařských závodech na ZS ve Žďáru nad Sázavou mladí z letos ambiciózně založeného oddílu rychlobruslení,in-line bruslení, cyklistiky a zdravého pohybu při ASK BLANSKO. 

Zrod oddílu pod názvem ASK SPEEDSKATING Moravský kras-NowiS TEAM pomohl v Blansku iniciovat i vybavil svoji osvědčenou metodikou reprezentační trenér olympijské vítězky Martiny Sáblíkové Petr Novák. Spolku s Martinou a dalšími reprezentanty si v neděli prohlížel naučené na Zimním stadionu Žďár. Zkraje prosince trénoval s blanenskou mládeží na dlouhém ledovém oválu nádherné haly v bavorském Inzellu.

Ve Žďáru se rychlobruslilo mezi hokejovými mantinely, pro long track rychlobruslaře, sportující "jako Sáblíková",to nebylo zrovna nejsnazší; především pro nejrychlejší z nich. Naštěstí v případě pádů při rychlém projíždění zatáček pomáhaly před hrazení rozestavěné měkké matrace. Nejrychlejší ze všech závodníků na 500 m, Jakub Lysoň, je "využil" hned dvakrát. Sklidil uznání, potlesk. Pokaždé vstal a s úsměvem pokračoval. Do vítězného cíle. Ke své dosavadní hokejové kariéře (je urostlým obráncem týmu z Boskovic) si tak v neděli připsal svoje první rychlobruslařské vítězství.

Zajímavost? Na čs. žebříčku aktuálně závodících mužů se už probil na 500 m i na 1 km na třetí příčku! Je jediným dospělým závodníkem v klubu, a svým tréninkovým zaujetím skvělým příkladem i pro mladší,většinou žactvo ze ZŠ z Blanska a okolí. I proto si i teď při dovolené odskočí "trénovat dlouhou zatáčku" na 400metrový otevřený ovál s umělým ledem pod štíty Tater v polském Zakopaném.

Výsledky blanenských i brněnských rychlobruslařů a více info: fb ASK Speedskating Moravský kras,link: https://www.facebook.com/askspeedskatingmoravskykras/timeline

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky