Listy regionů
23Pro/150

Canisterapie Nemocnice Blansko má nového partnera – firmu Porsche Brno

Canisterapie, tedy léčebný kontakt psa na člověka, v blanenské nemocnici úspěšně funguje více než rok a stala se již nedílnou součástí rehabilitace u dlouhodobě ležících pacientů oddělení následné péče. Po celou tuto dobu Vám přinášíme mnoho radostných zpráv a novinek, například naposledy posilu v canisterapeutickém týmu – fenečku Hášu.

S další radostnou zprávou, tj. novým partnerem canisterapie v Nemocnici Blansko, máme bohužel i jednu zprávu velice smutnou.

V pátek 11.12.2015 navždy usnula hnědá fenka Garia. Garinka se léčila po odstranění nádoru ve slezině na poruchu krvetvorby. Zemřela při čekání na vhodného dárce krve, a to přes nasazení veterinářů i ochotu dárců krve. Přes všechny racionální myšlenky to moc bolí a bude nám všem v nemocnici moc chybět. V blanenské nemocnici odvedla neuvěřitelné množství práce. Spolu se svou psí kolegyní Ambrou a se svou psovodkou, paní Marikou Zouharovou, přinášela každý pátek úsměv, radost a neuvěřitelné množství energie a motivace našim, zejména starším pacientům na oddělení následné péče. Ti, po kontaktu s canisterapeutickými psy, dokázali naprosto neuvěřitelné věci! Už svou přítomností dokázala Garia vyvolat dobrou náladu a úsměv. A o tom, že úsměv léčí, není pochyb. Často jsme viděli, jak kontakt Garinky dokázal pacienty motivovat k úžasným pokrokům. Pacienti například ve snaze najít Garince imaginární klíště, rozčesat jí srst nebo jí jen obyčejně přilepšit pamlskem, který museli pracně vyndat z pytlíčku, ztratili z ničeho nic ztuhlost ve svých rukách a s úsměvem ze sebe dolovali neuvěřitelné výkony. Garia odvedla v Nemocnici Blansko ohromný kus práce a za to jí patří obrovské poděkování!

Přes velice smutnou zprávu jsme ale rádi, že naše canisterapie našla „parťáky“, kteří stihli všechny pejsky poznat osobně a kteří vnímají canisterapii stejně pozitivně a přínosně jako my. Jedná se o firmu PORSCHE BRNO, která projekt canisterpie podpořila a pokryla celoroční kompletní náklady související s realizací této svým způsobem vyjímečné, ale rozhodně prospěšné a žádané služby v Nemocnici Blansko. I díky tomu v příštím roce rozšíříme canisterapeutické služby do oblasti logopedie a léčebného kontaktu psa na člověka tak budou moci využít naši nejmenší – dětští pacienti. Věříme, že i příští rok bude spolupráce mezi Nemocnicí Blansko a Porsche Brno pokračovat a že bude pro obě strany vnímána stejně smysluplně jako nyní.

Bc. Kateřina Ostrá

Tisková mluvčí

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky