Listy regionů
9Pro/150

Mikuláš ve Svitávce

Kolem páté hodiny se už stmívalo, ale ve Svitávce v parku, na náměstí i v ostatních ulicích bylo nezvykle živo. V kalendáři bylo datum 5. prosince a všichni jsme s napětím čekali na tradiční příchod Mikuláše s jeho andělskou družinou a na Lucifera s čertovským doprovodem.

Po slavnostním uvítání děti přivolaly Mikuláše, který sešel od kostela za světla ohňostroje a vyzvánění kostelních zvonů. Společně s anděly a dětmi rozsvítili rostlý stříbrný smrk a šli hledat čerty do parku.

Tam se setmělo, zahřmělo a peklo s velkým komínem, s čerty na voze a Luciferem se nám ukázalo v plné kráse. Mikuláš s Luciferem úřadovali ve svých kancelářích, převážili „andělskou a pekelnou váhu“. Polepšili loňského hříšníka a po krásném slibu, který děti říkaly s Mikulášem, to přišlo.

Každé dítě muselo projít špalírem mezi čerty a anděly na váhu. Musíme uznat, že ve Svitávce máme hlavně hodné děti a tak si peklo moc nepomohlo! Za odvahu dostali děti sladkou andělskou odměnu. Všem zúčastněným moc a moc děkujeme a Těšíme se zase příští rok!

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky