Listy regionů
4Pro/150

NEJLEPŠÍ TRENK MLÁDEŽI? V NEDĚLI TO U RYCHLOBRUSLAŘŮ V INZELLU PLATILO: KOUČ SÁBLÍKOVÉ PETR NOVÁK VĚNOVAL K ÚDIVU PŘIHLÍŽEJÍCÍCH 5 HODIN TRÉNINKU 10 – 14LETÝCH Z JIHU MORAVY

„Jsem příjemně překvapen tím, co už umíte,“ řekl na závěr pětihodinového tréninku reprezentační trenér čs. rychlobruslení Petr Novák svým svěřencům. Jenže těmi nebyly minulou neděli olympijská vítězka Martina Sáblíková a spol., ale většinou děvčata a hoši 10 – 14 let. Všichni z jihomoravských rychlobruslařských klubů, brněnského CENTRA SPORTŮ a rok nového blanenského ASK SPEEDSKATING Moravský kras.

Oba kluby dostaly minulý měsíc, po poradě Petra Nováka s Martinou, povolení k tomu, aby mohly ke svému názvu za pomlčku dodat označení, do jaké rodiny patří. Takto: - NowiS TEAM. Znamená to, že oba kluby trénují děti a mládež podle know how Trenéra roku, úspěšného v rychlobruslení, v cyklistice i v kolečkovém bruslení. Metodiku, se kterou vyrůstala před léty rodačka z nového Města na Moravě Sáblíková, dnešní 5násobná olympijská medailistka, někdy osobně, vždy však i prostřednictvím svých spolupracovníků, přináší Novák z NowiS TEAMu dětem z Brna a širokého okolí.

Není mu jedno, že zimní stadión v Brně na Vodově ulici, v této zimě nemrazí a stal se skaldovým prostorem pro stavbu fotbalové tribuny. Je to zimák, na němž během předchozích zim za kuropění vyrůstali rychlobruslaři, které mohl už znalé základů povolat k dalším tréninkům po boku Sáblíkové. Příklad? Letos 6. na juniorském MS Sára Pavlíčková nebo současný juniorský reprezentant Sebastien Briešťanský, a další.

Tři z pěti rychlobruslařských juniorů, kteří reprezentovali minulý víkend na Juniorském SP v Berlíně, prošli brněnským mládežnickým rychlobruslařským SCM… Kolik tak výkonných Sportovních center mládeže má jižní Morava?

Zatímco Novák se tentokrát věnoval v Inzellu, kde měl volno před nastávajícím seniorským SP, další, mladší vlně jihomoravských talentů… Pět hodin v kuse! K úžasu přítomných trenérů dalších reprezentací, od Kanady přes Nizozemí po Japonsko.

Pokud někde platí doslova, známé „nejlepší trenéři k mládeži,“ tak rychlobruslaři z Brna a okolí, z Blanenska, Slovácka i kraje Vysočiny, to prostě mají skvělé.

A snad bude i líp. Pro dítka ze ZŠ – zájemce o abecedu bruslení a rychlobruslení – bude každý pátek odpoledne vyhrazena od zítřka hodina na otevřeném ZS za Lužánkami…

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky