Listy regionů
11Pro/150

Oslabené basketbalové žákyně tentokrát neuspěly

Družstvo BK Blansko U15 se 5. 12. k prvním dvěma venkovním utkáním na palubovce týmu Sokol Šlapanice v nadregionální soutěži vydalo oslabeno o dvě dosud nejlepší střelkyně a klíčové podkošové hráčky Šmerdovou a Stloukalovou. Hned v úvodu utkání bylo patrné, že jejich koše budou chybět, Blansko se nemohlo bodově prosadit a za první čtvrtinu se mu podařilo dát jen 2 body. Naštěstí se však trápil také soupeř (6 bodů) a nedokázal si tak vypracovat výraznější náskok. Druhá čtvrtina již byla pro oba týmy bohatší na proměněné koše a poločasové skóre bylo 22:19 ve prospěch domácích Šlapanic. Po přestávce však blanenské hráčky nezvládly zachytit nápor soupeře a také díky tragické úspěšnosti trestných hodů (1 z 10) rázem prohrávaly o 20. Navíc se zranila Čermáková, která při absencích Šmerdové a Stloukalové měla táhnout tým. Zápas tím byl ztracen a přednost dostaly hlavně méně zkušenější hráčky z lavičky. Značnou porci minut musela zastat pod košem nová hráčka Chalupná, která nastoupila vůbec ke svému prvnímu zápasu. Konečný výsledek znamenal vítězství Šlapanic 64:33.

Blansko se však nechtělo vzdát a do druhého zápasu nastoupilo velice aktivně, díky kterému si vytvořilo náskok 18:10. Bohužel však pokračovalo trápení z čáry trestného hodu (2 ze 17) a soupeřkám se tak podařilo srovnat a ve třetí čtvrtině se také ujmout vedení. Pět minut před koncem prohrávalo Blansko již o 12 bodů, avšak poté soupeři nedovolilo skórovat a díky závěrečnému náporu v posledních dvou minutách nastřílely hráčky Blanska 10 bodů a snížily tak na rozdíl jediného koše. Tři vteřiny před koncem domácí hráčky faulovaly a Blansko mohlo z trestných hodů vyrovnat, bohužel se však nepodařilo proměnit ani jeden a Blansko tak prohrálo zápas těsným rozdílem 44:42.

I přes prohru si zaslouží hráčky pochvalu za bojovný výkon především v koncovce zápasu. Pozitivem bylo, že i bez tří největších opor dokázalo Blansko se svým soupeřem po většinu času držet krok, je však potřeba zapracovat na trestných hodech, které Blansko ve druhém zápase potopily. Střelecky táhla Blansko Horáková (16b), dobrý střelecký výkon přidala také Macháčková (10b). Svoje první body přidala také Chalupná, která nastupovala do svých prvních zápasů. Hráčky Blanska se již těší na odvetné zápasy na domácí palubovce, kde mají zatím výbornou bilanci a věří, že v nich Šlapanicím porážky vrátí.

Blansko je aktuálně na druhém místě v tabulce nadregionální soutěže žákyň U15.

Sokol Šlapanice x BK Blansko

1. zápas- 64:33

střelkyně Blanska: Horáková 8 bodů; Streitová 7b; Matušková a Macháčková 4b; Dvořáková, Nejezchlebová, Vyklická, Svěráková a Sedláková M. 2b

2. zápas- 46:44

střelkyně Blanska: Horáková 16 bodů; Macháčková 10b; Matušková a Streitová 6b; Nejezchlebová 3b; Chalupná 2b; Svěráková 1b

Text: Bc. Lukáš Buřt