Listy regionů
18Pro/150

V neděli 13.12. odehrálo družstvo BK Blansko první domácí utkání s basketbalistkami ze Šlapanic

Tyto domácí zápasy rozhodovaly, které družstvo se dostane na druhé místo po polovině soutěže. Oba týmy měly po osmi odehraných zápasech stejnou bilanci pět výher a tři porážky.

V úvodu prvního zápasu byla vidět na některých hráčkách nervozita z domácího prostředí. Ovšem díky kolektivnímu výkonu založeném na dobré obraně, první čtvrtina skončila vedením blanenských hráček 15:9. Ve druhé čtvrtině naše družstvo postupně navyšovalo svůj náskok až do poločasového vedení 31:19. Teto stav byl zásluhou agresivní obrany celého týmu.

Na začátku třetí čtvrtiny se nám podařilo sérií rychlých protiútoků navýšit naše vedení až na 20 bodů. Poslední čtvrtina začínala za stavu 50:27, v této čtvrtině se rozhodovalo pouze o rozdílu skóre. Konečný stav utkání byl 64:44 a BK Blansko mohlo začít slavil první domácí vítězství v soutěži.

BK Blansko - Velosun Sokol Šlapanice 64:44 (15:9, 31:19, 50:27)

Střelkyně Blanska: Sedláková 12, Zouharová 9, Buřtová 6, Formánková Z. 6, Kohútová 6, Oláhová 6, Šmerdová K. 6, Čermáková 4, Šmerdová J. 4, Riznerová 2, Slugeňová 2, Lakotová 1.

Začátek druhého utkání byl velice vyrovnaný a na konci první čtvrtiny byl rozdíl pouze jeden ve prospěch domácího týmů. Díky zlepšené střelbě z delší vzdálenosti a dvěma úspěšným trojkám se povedlo domácím odskočit v poločase na rozdíl osmi bodů při skóre 30:22. Na začátku třetí čtvrtiny se bodový rozdíl mezi týmy snížil na rozdíl čtyř bodů.

Blanenské basketbalistky zabraly a zlepšenou obranou nedovolily soupeřkám obrat v utkání. Na konči třetí čtvrtiny naše hráčky vedly o 9 bodů při stavu 43:34. Na začátku poslední čtvrtiny se blanenskému týmu povedlo několik rychlých protiútoků v řadě a v polovině čtvrté čtvrtiny byl najednou rozdíl ve skóre 23 bodů. Našemu soupeři ze Šlapanic se tento rozdíl již jen povedlo kosmeticky upravit na závěrečných 61:42.

BK Blansko - Velosun Sokol Šlapanice 61:42 (11:10, 30:22, 43:34)

Střelkyně Blanska: Kohútová 10, Zouharová 10, Sedláková 9, Hlavoňová 8, Lakotová 8, Oláhová 8, Slugeňová 4, Buřtová 2, Šmerdová K. 2.

Díky těmto výhrám se náš tým posunul na druhé místo po první polovině soutěže. Díky nejlepší obraně v soutěži máme nyní bilancí sedm výher a tři porážky.

Další domácí utkání hrajeme v neděli 17.1. v 9.00 a 11.00 hod. proti vedoucímu týmu z Velkého Meziříčí ve sportovní hale na Údolní. Další výsledky, fotky a informace na: www.bkblansko.cz

Text: Ing. Jan Nečas

Foto: Pavel Zouhar

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky