Listy regionů
20Led/160

Basketbalové žákyně z Blanska prohrály v Kyjově

Zatímco z domácích zápasů mají blanenské žákyně U15 v nadregionální soutěži velmi dobré výsledky, na hřištích soupeřů se jim zatím nedaří. Změnit se jim to nepodařilo ani v Kyjově, kde bojovaly o průběžné druhé místo v tabulce.

Blansko nastoupilo do zápasů bez opory Horákové, navíc další z klíčových hráček nastoupila po zranění prstu. První čtvrtina připomínala spíše trénink trestných hodů, díky vysokému počtu faulů na obou stranách, a skončila vyrovnaně 17:17. Na začátku druhé čtvrtiny však vytvořily soupeřky na blanenské hráčky velký tlak při rozehrávce a díky němu se brzy ujaly vedení o 10 bodů. Následně však zabrala v obraně Streitová, která sérií proměněných nájezdů po zisku míče snížila náskok soupeře. V poločase vedlo družstvo Kyjova o 5 bodů (34:29). Ve druhém poločase pokračovalo kouskování hry vysokým počtem faulů a následných trestných hodů, které se však Blansku nedařilo proměňovat a přišlo trápení i z podkošového prostoru. Navíc Blansku chyběl jakýkoliv pokus ohrozit koš z dálky. Soupeřky opět přišly s těsnou obranou po celém hřišti a výsledkem bylo, že Blansko nedokázalo více než 5 minut vstřelit koš. Soupeřky si vypracovaly náskok téměř 30 bodů a utkání bylo ztraceno, prostor v poslední čtvrtině tak získaly hlavně hráčky z lavičky. Paradoxně se však náhradnicím podařilo soupeřky zbrzdit a přece jen náskok zmírnit a to i díky Matuškové, která prolomila trápení na trestných hodech a během posledních dvou minut nastřílela 7 bodů. Konečný výsledek byl 78:54 pro domácí Kyjov.

Blansko však cítilo šanci ve druhém zápase soupeřkám porážku oplatit a vstoupilo do něj velmi aktivně. První koš proměnila do té doby trápící se Šmerdová, následně body přidala také Čermáková a Blansko si rychle vypracovalo vedení o 11 bodů. Pak ale přišly chyby v obraně a ztráty míče a soupeřky se natáhly na rozdíl 3 bodů. Stav po první čtvrtině byl 15:12 ve prospěch Blanska. Průběh zápasu byl daleko vyrovnanější než v prvním utkání, hlavně díky bojovnosti blanenských hráček, trápení se zakončením však bohužel pokračovalo a proto si Blansko nedokázalo vypracovat výraznější náskok, naopak po poločase šly do vedení soupeřky. Ty se nakonec po dramatické koncovce mohly radovat z vítězství o 3 body, poté co se v posledních vteřinách neujala tříbodová střela výborně hrající Stloukalové.

Smůlu z venkovních zápasů se Blansko bude snažit prolomit na palubovkách brněnských týmů Valosunu a Žabin. Zápasy v Brně odehraje Blansko 13. a 27. února.

TJ Jiskra Kyjov x BK Blansko

1. zápas- 78:54

střelkyně Blanska: Streitová 13 bodů; Stloukalová 11b; Matušková 8b; Čermáková 7b; Svěráková 5b; Vyklická 4b; Macháčková, Dvořáková, Nejezchlebová 2b

2. zápas- 52:49

střelkyně Blanska: Stloukalová 16 bodů; Čermáková 11b; Šmerdová 9b; Svěráková 5b; Streitová 3; Vyklická a Nejezchlebová 2b; Macháčková 1b

Text: Mgr. Lukáš Buřt