Listy regionů
17Úno/160

Balet v Boskovicích!

Velký sál boskovické Sokolovny byl v neděli odpoledne 14. února 2016 zaplněný do posledního místa. Místní Základní umělecká škola uspořádala reprízu asi hodinového baletního představení na motivy slavné pohádky Sněhová královna Hanse Christiana Andersena (*1805 †1875).

O divadlo byl takový zájem, že pořadatelé na poslední chvíli museli přidat asi sedmdesát židlí a i to nakonec nestačilo.

Strhující hodinku plnou nádherného dětského tance a pestrých kostýmů sledovali všichni se zatajeným dechem. Na jejím konci zazněl dlouhotrvající bouřlivý potlesk. Však si jej všichni za své skvělé výkony plně zasloužili.

„Sněhovou královnu jsme vybrali pro její pestrost a rozmanitou nabídku tanečních rolí,“ rozhovořil se na konci, když už opadla tréma a nervozita, autor nastudování sympatický mladý učitel ZUŠ Boskovice dipl. um. Petr Palas. „Na jevišti se postupně vystřídalo asi osmdesát dětí ve velkém věkovém rozpětí 5 – 18 let. S přípravou jsme začali v lednu 2015, v červnu téhož roku proběhla premiéra a toto byla první repríza.“ Petr Palas dále uvedl, že část kostýmů si šili sami za vydatné pomoci přátel z dalších uměleckých škol, zbytek si zapůjčili. “Sami ve škole bychom obléci tolik dětí nezvládli, byla to dřina vše takto připravit,“ usmál se.

Nedělní baletní představení ZUŠ v boskovické Sokolovně přišlo zhlédnout asi 350 diváků.

„Ještě bych rád poděkoval Sokolům za poskytnutí prostor, Igoru Lánikovi za technickou pomoc a skvělou spolupráci na realizaci představení. Též diváci odcházeli spokojeni. Myslím, že jejich závěrečný srdečný potlesk a výkřiky bravo!, hovořily za vše. Zde je vidět, že se několikaměsíční práce vyplatila,“ uzavřel dipl. um. Petr Palas.

Co k tomu dodat? Snad jen, děkujeme za krásný kulturní zážitek!

Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky