Listy regionů
10Úno/160

Český svaz chovatelů základní organizace Rájec-Jestřebí, ohlédnutí za velmi úspěšným rokem 2015 očima chovatelů.

Základní organizace českého svazu chovatelů Rájec-Jestřebí v loňském roce uspořádala každoroční jarní prodejní výstavu králíku a v letě všeobecnou výstavu drobného zvířectva. Věříme že se tyto obě výstavy líbily jak chovatelské ale i široké veřejnosti a dodaly nám další síly k pokračování v těchto akcích.

Po těchto našich výstavách se naši chovatelé zučastnily dalších výstav jak na okrese Blansko ale i mimo něj.Například V Lužici u Hodonína, Bohdalově, Kuřimi, Vyškově a Břeclavi. Všude tam kde se naši členová představily se svými zvířaty vždy alespoň někteří získaly nějaké to ocenění.Celkem naši členové získaly v roce 2015- 5 pohárů a 38 čestných cen v odbornosti králíků,6 v drůbeži a 2 za holuby ,z menších i větších výstav.

Z těch větších pak - Rudof Starý Mistra Vysočiny na krajské výstavě v Bohdalově na plemeno vídeňských modrošedých králíků, na klubové výstavě Beranovitých králíků v Kolíně - Miroslav Procházka získal šampioná klubu na Malého berana železitého,z výstavy Moravy a Slezka v Přerově - poháry na nejlepší kolekci králíků v daném plemeni:Francouzský Beran divoce zbarvený-Stanislav Zouhar,Český strakáč černý-Miloš Paděra.

Jako kolektiv jsme v měsíci říjnu na okresní výstavě v Boskovicích konané při Husích slavnostech získaly v odbornosti králíků pohár za 1.místo věnovaný předsedou Českého svazu chovatel.Tento pohár je pro nás o to cenější že jsme ho získaly jako kolektiv.

Touto cestou bych chtě poděkovat všem našim členům kteří svojí prácí a úsilím podílely na těchto akcích,úspěších a reprezentovaly naši Základní Organizaci,doufám že letošní rok bude stejně tak úspěšný jak rok 2015 a vás naše příznivce, chovatele a širokou veřejnost srdečně pozvat na naši již tradiční jarní prodejní výstavu králíků která se bude konat 5. a 6. března 2016 v našem chovatelském areálu.

Text a foto: Jiří Procházka

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky