Listy regionů
26Úno/160

Jarmark pod Oborou posedmé a opět skvělý!

Nebývá zvykem, aby o víkendu zněly školními chodbami dětské hlasy. Obvyklý klid narušila sobota 20. února 2016, kdy Základní škola Boskovice, pracoviště Slovákova hostila Jarmark pod Oborou. Tentokrát již sedmý ročník.

Hlavní myšlenkou je otevřít školu široké veřejnosti i mimo běžné denní vyučování, což se podle počtu návštěvníků pořadatelům skvěle podařilo.

Všechny několikrát přivítal z reproduktorů školního rozhlasu příjemný hlas zástupkyně ředitele Mgr. Blanky Bohatcové. Popřála návštěvníkům, aby se jim v prostorách školy líbilo. Současně poděkovala pořadatelům, že obětovali svůj volný čas ve prospěch této již tradiční záslužné akce.

Žáci si za podpory rodičů připravili devět řemeslných dílen s jarní tématikou. Všichni usilovně pracovali třeba při výrobě věnečků, tištěných ubrusů, ozdobných závěsů z keramiky. Děti sršely nápady, bylo vidět i práce na záložkách do knížek, zdobení tužek. Výčet aktivit by byl ještě hodně dlouhý.

Největším tahákem pro malé i velké byla výroba ptačích budek. Malí pracanti udivovali svou šikovností pedagogy, rodiče, školníka i sami sebe. Pan školník Vít Janíček přiznal: „Holky jsou šikovnější.“

Ve volné chvíli si návštěvníci mohli odpočinout v improvizované kavárně, v níž se proměnila jedna z učeben. Nebylo ji možno minout, typická vůně pražené kávy a čerstvých zákusků se linula ze dveří. Konzumenti měli možnost ochutnat znamenité sladké dobroty a osvěžit se různými teplými i studenými nápoji včetně výborné kávy. Zde excelovala děvčata z osmé třídy šikovným prodejem a vzornou obsluhou: „Myslíme, že nám to šlo dobře, lidem chutnalo, uvařili jsme asi dvacet pět káv.“

Zhruba o půl jedenácté se většina příchozích soustředila v prostoru před jídelnou. Zde žáci pátého ročníku předvedli půvabné kulturní pásmo odměněné na závěr bouřlivým potleskem a výkřiky „umííí!“

Též rodičům se akce velmi líbila, jeden tatínek doplnil: „Je to výborné, mohlo by to být častěji. Sám uvažuji, že bych příští rok zde zřídil svůj koutek pro šikovné ruce. Jen tak dál,“ povzbudil závěrem pořadatele.

Vydařeného sobotního dopoledne se zúčastnilo kolem tří stovek návštěvníků, mezi nimiž nechyběla též místostarostka Boskovic a zastupitelka JMK Ing. Jaromíra Vítková. Ta redaktorce Kroužku mladých reportérů místního Střediska volného času Elišce Jaškové upřesnila: „Město Boskovice je zřizovatel Základní školy. Zajišťujeme financování všech druhů energií. Též se staráme o vybavení, pomůcky, fungování stravovacího provozu a veškeré potřeby pedagogů. Jarmark se mi velmi líbí, zúčastnila jsem se již potřetí od jeho vzniku, přivedla jsem dnes obě vnučky. Letos jsme si vyrobily ptačí budku.“

Součástí jarmarku byla i soutěž osmi přihlášených rodinných týmů O nejlepší sušenku. Zvítězili Prchalovi, cenu – keramiku – převzal syn Petr, žák páté třídy.

Zbývá velké poděkování všem pořadatelům. Především „duši“ celé akce paní Blance Matuškové.

Luboš Sušil

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky