Listy regionů
22Úno/160

KaČ-Ka má sestru! KaČ-Ku 2!

V červnu roku 2014 Městská knihovna Blansko „přivedla na svět“ KaČ-Ku (napovídající druhé jméno: Knihy a Časopisy - Knihovna) a po zodpovědné úvaze a příkladné vstřícnosti ji umístila do nově zrekonstruované vstupní prostory blanenské nemocnice.

Pro připomenutí se jedná o blanenskou modifikaci dnes již dost známé záležitosti - pouliční knihovny. Tradiční označení bývá knihobox, počeštěle knihobudka. Našli bychom i jiná, více či méně zdařilá pojmenování. Esteticky kvalitně pojatý „knihobox“, jehož záměrem je vizuálně evokovat vstup do budovy Městské knihovny Blansko na Rožmitálově ulici, obsahuje knihy a časopisy pro každého, od dítěte po seniora. Současně slouží i jako základní informační bod, který seznámí potencionálního zájemce s nejnovějšími akcemi knihovny.

Možnost výpůjčky řídí pouhé tři jednoduché pokyny, které jsou na vlastním objektu výrazně uvedeny: VEZMI SI KNIHU…, ZASE JI VRAŤ…, NEBO PŘINES JINOU!

Již v okamžiku prvotní lokace KaČ-Ky uvažovali blanenští knihovníci o „pokračování rodu“.

Čekali jen na to, jak si povede první dítě. Po více než roce provozu se jasně ukázalo, že si KaČ-Ka zaslouží sourozence. Na svět tedy přichází KaČ-Ka 2.

Po dohodě s provozovatelem bude od února 2016 umístěna v KINO Kavárně blanenského kina.

A stejně jako v případě jedničky „není všem dnům konec“. Přemýšlíme o dalším zajímavém prostoru… Že by třeba hudební klub… Uvidíme… Rádi se necháme veřejností inspirovat!

Mgr. Pavel Přikryl, ředitel Městské knihovny Blansko

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky