Listy regionů
18Úno/160

PREVENCI NENÍ RADNO PODCEŇOVAT!

Přibližně každý desátý občan naší republiky má chronické onemocnění ledvin, které se tak v populaci stává častějším fenoménem neboli civilizační chorobou. Chronické onemocnění ledvin bývá často záludné, protože nebolí a choroba je často rozpoznána až při laboratorním vyšetření krve a moči.

Jednou za dva roky se může každý zdravotně pojištěný občan zdarma dozvědět, jak na tom je z hlediska nejčastějších civilizačních onemocnění, a to díky preventivním prohlídkám u praktického lékaře. Přesto plné tři čtvrtiny občanů tuto možnost nevyužívají.

Proto Mezinárodní federace pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost letos vyhlásila již jedenáctý ročník Světového dne ledvin. Jeho cílem je zvýšit povědomí o nemocech ledvin, jejich léčbě a prevenci chronického renálního selhání. Již tradičně tento den připadá na druhý čtvrtek v měsíci březnu tentokrát na 10. 3. 2016 a hlavním tématem je onemocnění ledvin u dětí.

Onemocnění ledvin v počátečním stadiu na sobě obvykle nepoznáte, ale přesto již může zvyšovat riziko dalších onemocnění, například infarktu myokardu. Proto nepodceňujte prevenci a přijďte si zdarma nechat vyšetřit ledviny a popřípadě se poradit s odborníky, jak nemocem ledvin předcházet, či jak dále postupovat v jejich léčbě.

Kde:

Hemodialyzační centrum s nefrologickou ambulancí v boskovické nemocnici, Otakara Kubína 179, Boskovice, tel. 516 491 451 - 452.

Kdy:

ve čtvrtek 10. 3. 2016 mezi 8-17 hod.

S sebou:

stačí pouze vzorek moči, netřeba být nalačno.

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky