Listy regionů
22Bře/160

Basketbalový klub Blansko první v Oblastním přeboru juniorky U19+ženy

V neděli 13. března hrály blanenské basketbalistky poslední dvojzápas v sezoně 2015/16. Soupeřem jim bylo družstvo z Uherského Brodu. Náš tým byl na prvním místě a stačila jedna výhra, abychom vyhráli celou soutěž. Od začátku utkání domácí hráčky ničily soupeřky dobrou obranou a rychlými protiútoky. Po první čtvrtině jsme vedli 16:11. Stejný průběh měla i druhá čtvrtina a na jejím konci byl stav 39:24. Ve druhém poločase pokračovaly blanenské basketbalistky v dobré hře. Třetí čtvrtinu vyhrály výrazným rozdílem 22:4 a o výhře již nebylo pochyb. Soupeřkám se nedařilo prosadit a rozdíl ve skóre narůstal na konečných 75:41.

BK Blansko: TJ Spartak Uherský Brod 75:41 (16:11,39:24,65:28) Body: Buřtová 12, Oláhová 10, Formánková 9, Lakotová 9, Zouharová 9, Kohútová 6, Šmerdová K. 6, Čermáková 4, Riznerová 4, Sedláková 4, Hlavoňová 2.

Výhrou v prvním utkání se Basketbalový klub Blansko stal vítězem soutěže. Proto ve druhém utkání dostaly větší prostor hráčky, které odehrály méně času v průběhu sezony. Začátek utkání byl odlišný od prvního zápasu. Soupeřky dokázaly ubránit rychlé protiútoky. Navíc se jim začala dařit střelba z dlouhé vzdálenosti. Proto první čtvrtina skončila 15:18 pro hráčky z Brodu. Stejný průběh měla i druhá čtvrtina, ale na jejím konci se podařilo otočit skóre ve prospěch Blanska. Druhý poločas začínal za stavu 28:26. Třetí čtvrtina byla opět nečekaně vyrovnaná. Naštěstí blanenské basketbalistky stále držely těsné vedení 41:37 i před poslední čtvrtinou. Díky vysunuté osobní obraně se podařilo dát několik jednoduchých košů a odskočit soupeřkám. Na konci zápasu byl stav 63:49.

BK Blansko: TJ Spartak Uherský Brod 63:49 (15:18,28:26,41:37) Body: Kohútová 18, Sedláková 11, Oláhová 8, Slugeňová 7, Lakotová 5, Hlavoňová 4,Riznerová 4, Večeřová 3, Buřtová 2.

Basketbalistky BK Blansko zakončily sezonu s bilancí 16 výher a 4 porážky. Zaslouženě obsadily první místo v Oblastním přeboru juniorek U19+ženy. Poděkování za skvělý výsledek patří hráčkám, trenérům a také všem, kteří tým BK Blansko v průběhu celé sezony 2015/16 podporovali. Další výsledky, fotky a informace na www.bkblansko.cz