Listy regionů
8Bře/160

Košt utopenců na kotvrdovickém letišti

V neděli 14. února proběhl na letišti v Kotvrdovicích pro piloty a jejich přátele z okolních letišť jubilejní, v pořadí již 15. ročník Soutěže o nejlepší utopence.

Do soutěže byl letos přihlášen rekordní počet soutěžních vzorků a to hned 32. Zahájení soutěže proběhlo ve vyhřáté klubovně místního letiště, kde se úvodní řeči ujal MUDr. Zdeněk Moravec. Po oficiálním zahájení se všichni zúčastnění přesunuli ven, kde již čekaly pečlivě očíslované vzorky. Každý hodnotící měl možnost ochutnat a sám zvolit tři nejchutnější. Chutí se letos sešlo mnoho, výběr byl pestrý, každému chutná něco jiného… Celá akce se nesla ve velmi přátelské atmosféře a po ukončení ochutnávky už všichni přítomní netrpělivě očekávali opět ve vyhřáté klubovně s něčím na osvěžení v ruce na vyhlášení vítězů letošního ročníku.

Poháry pro tři nejlepší navrhl známý sklář a výtvarník z Ostrova u Macochy, pan Valér Kováč, a vyrobil je pan František Jelínek. Velkým překvapením bylo vítězství zcela netradičních utopenců, kde v přidaných ingrediencích nechyběla kapie a švestky. Vítězný vzorek paní Aleny Ševčíkové vyhrál se 46body na plné čáře. Na druhém místě se umístil vzorek utopenců pana Tomáše Dorazila se 24body a třetí pohár si odnesl pan František Jelínek, který za své utopence nasbíral 18 bodů.

Letiště v Kotvrdovicích zve širokou veřejnost k návštěvě, více o chystaných akcích a pozvánkách na www.letiste.kotvrdovice.cz.

Text: Renata Kuncová Polická

Foto: Ladislav Kunc

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky