Listy regionů
1Bře/160

Udržení domácí neporazitelnosti znamená udržení vedení v soutěži

V sobotu 27.2. hostil tým BK Blansko v OP U19+ženy soupeřky z Lanžhotu. Domácí hráčky chtěly navázat na vítěznou sérii. To se jim od prvních minut dařilo. Dobrou obranou a rychlým přechodem na útočnou polovinu navyšovaly vedení až na 22:8 po první čtvrtině. Na stejné tempo navázaly i ve druhé čtvrtině a získaly vedení o 21 bodů.

Po poločasové přestávce blanenské basketbalistky pokračovaly v jednoduché hře s úspěšným zakončováním. Soupeřkám nevycházela nadále střelba ze střední vzdálenosti a rozdíl skóre narůstal ve prospěch Blanska až na propastných 45 bodů. BK Blansko – Sokol Lanžhot 79:34 (22:8, 36:15, 57:29) Střelkyně BK Blansko: Sedláková 16, Kohútová 11, Zouharová 10, Lakotová 9, Oláhová 8, Čermáková 7 ,Šmerdová K. 7, Slugeňová 6, Formánková Z. 5.

Ve druhém utkání chtěl BK Blansko pokračovat v úspěšné hře z prvního utkání a pokusit se soupeři ve skore od začátku odskočit. To se téměř po celý úvodní poločas dařilo. V závěru této části hry ovšem domácí hráčky přestaly bránit, dělaly zbytečné chyby a hostům se podařilo dát pár rychlých košů podpořených úspěšnou střelbou ze střední vzdálenosti.

Na výsledkové tabuli bylo po úvodních 20 minutách vedení o 10 bodů pro Blansko. Ve třetí čtvrtině nezvládly domácí basketbalistky ubránit dvě hráčky soupeře, které zatěžovaly blanenské konto. Přesto Blansko zvýšilo na 13 bodové vedení. V závěrečné čtvrtině se podařilo soupeři snížit na rozdíl 7 bodů, ale to bylo vše. Poté se blanenské hráčky do soupeře zakously. Hlavně dobře zakončované rychlé protiútoky nakonec znamenaly výhru o 22 bodů. Zajímavostí tohoto utkání bylo, že tým U 19+ženy dal nejvíc bodů za sezonu (89), ale také na domácí palubovce nejvíc bodů obdržel (66).

BK Blansko – Sokol Lanžhot 89:66 (25:13, 41:31, 64:51) Střelkyně BK Blansko: Kohútová 21, Zouharová 17, Sedláková 14, Lakotová 8, Oláhová 7, Formánková Z. 6, Čermáková 5, Slugeňová 5, Buřtová 4, Šmerdová K. 2. Dvě vítězství Basketbalového klubu Blansko ve sportovní hale na Údolní znamenají udržení domácí neporazitelnosti a současně výborné postavení v tabulce. Příští a zároveň poslední utkání v letošní sezóně hraje BK Blansko v neděli 13.3.2016 od 09,00 a 11,00 hod. na domácí palubovce proti Uherskému Brodu. Další výsledky, fotky a informace na www.bkblansko.cz

Text: Ing. Jan Nečas