Listy regionů
11Dub/160

Blanenský inlajnista Šváb 25. na půlmaratónu v Berlíně

22letý blanenský inlajnista Štěpán Šváb zahájil mezinárodní jarní závodění povzbudivým výsledkem při víkendovém půlmaratónu v Berlíně: obsadil 25. místo.

V cíli ho z čs. reprezentantů předjeli pouze dva odchovanci ledových rychlobruslí – 14. Ondřej Suchý (30:36 min.), 18. Michal Prokop (30:37). Čas Švába, který začínal v dorosteneckém věku v Blansku coby kolečkářský samouk: 33:16 min. Vyhrál v novém traťovém rekordu 30:35 min. Nizozemec Gary Hekman, těsně před novozélandským reprezentantem na ledových bruslích i na kolečkách Peterem Michaelem.

Berlínský půlmaratón ulicemi v centru města byl mimořádným zážitkem. Na čtvrt miliónu diváků přihlíželo bitvě více než desetitisícovky běžců a běžkyň a sedmi set inlajnistek a inlajnistů. A to se mládežnické kategorie odehrávaly už o den dřív…

Prvním českým inlajnovým závodem jara je zítřejší pražský mítink 6. 4. 2016 v Běchovicích. A prvním moravským ve středu 13. 4. pro všechny dětské, mládežnické i dospělé milovníky kolečkových bruslí „JARNÍ RÁJEČKO 2016“ (od 16 hod., v obci 4 km vedle Blanska).