Listy regionů
31Kvě/160

DEN DĚTÍ 2016 V HISTORICKÝCH KOSTÝMECH

Akce pořádané spolkem žen ze Suchého mají rok od roku vyšší úroveň. To se potvrdilo i v sobotu 28. 5. 2016. Na pláž rybníka přišlo velké množství dětí a jejich doprovodu ze širokého okolí. Takovou zajímavostí je, že jeden rok se odehrává na výletišti ve Velenově a následující rok zase u rybníka na Suchém.

V rámci spolupráce si zvou k výpomoci SDH z obou obcí. Ženy připravily dětem řadu soutěží a také odměn. Vše se odehrávalo v dobových a pohádkových kostýmech. Mladí hasiči ještě předvedli požární útok. V nepřetržité permanenci byla také trampolína. Pro tatínky byla připravena tradiční soutěž, tentokrát v pojídání koláčů. Bezesporu největší ohlas sklidilo divadelní představení v podání skupiny historického šermu Lucius.

Divák byl proveden obdobím křižáckých výprav, Templářů, intrik, přátelství, odvahy a cti. Nechyběla ani láska a poučení. Den dětí provázelo nádherné počasí a vůně udírny. Neúnavní caparti mlsaly nanuky nebo pojídaly párky a jiné dobroty. Pro ostatní navařili manželé, kamarádi a přátelé žen a dívek poctivý guláš. A, že chutnal! Z plného zabijačkového kotle nezůstala ani porce.

Den dětí se na Suchém vydařil. A pokud je Vám to líto, že jste nebyly, u toho můžete sem zavítat někdy příště.

Vladimír Ševčík

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky