Listy regionů
30Zář/160

Mladí muzikanti budou v Olešnici soutěžit o přízeň poroty i diváků

8. 10. 2016 od 13:00 se v kulturním domě v Olešnici na Moravě uskuteční dětská soutěžní přehlídka mladých muzikantů s názvem Olešnický kvítek.

Od března letošního roku měli mladí muzikanti možnost se hlásit do soutěžní části Olešnického kvítku. Přihlásilo se 5 hudebních uskupení, která budou bojovat o cenu poroty, ale také o přízeň diváků. Stejně jako tomu bylo v loňském roce, získá vítězná kapela možnost vystoupit na 32. ročníku festivalu Olešnická kytka a taktéž si vyzkouší, jaké to je vystoupit v rádiu – konkrétně v rádiu Signál.

Soutěžit o tyto hodnotné ceny bude boskovická skupina Pružiny, která vyhrála loňský Kvítek, a podařilo se jí obstát v dospělé konkurenci v soutěžní části festivalu Olešnická kytka. Návštěvníci se mohou těšit také na skupinu Ještěrky, ve které vystoupí nejmladší účastnice celé přehlídky – pouze tříletá Eliška Těžká. Jako třetí vystoupí Monika Škardová, která měla v minulosti tu čest si zazpívat se známou skupinou Marien. V průběhu odpoledne vystoupí také boskovická skupina Čiperky a soutěžní část uzavře čistě dívčí uskupení, které si říká HeSki.

Soutěžící bude hodnotit odborná porota složená z pěti členů: Romana „Yettyho“ Koblera – frontmana skupiny Morčata na útěku, Luďka „Savany“ Urbánka – muzikanta a moderátora rádia Signál, Karla Kuby – učitele ZUŠ Letovice, Milana Mistra – zástupce pořadatelů a znalec žánru folk, country a trampské hudby a nepochybně nejhezčího člena poroty Kateřiny Štěrbové – absolventky brněnské konzervatoře a studentky JAMU s úctyhodnými zkušenostmi z velkých koncertů.

Všichni přihlášení soutěžící se mohou těšit na účastnické ceny, ale především na originální sošky, které přímo pro tuto příležitost vytvořil Ing. Václav Prajs.

Ceny jsou však přichystány nejen pro mladé muzikanty, ale také pro návštěvníky přehlídky. V průběhu celého odpoledne budou přichystány soutěže pro návštěvníky, kteří tak budou moct vyhrát opravdu hodnotné ceny.

Doprovodný program doplní workshop kreslení vedený Ing. Václavem Prajsem, dílničky pro malé i velké, kde si budou moci návštěvníci za malou úplatu navrhnout, nakreslit a vytvořit vlastní placku, a větší si budou moci vyzkoušet ovladač pro virtuální realitu Leap Motion.

Po vyhlášení výsledků vystoupí jako host mladý písničkář Pokáč, který je znám především díky tvorbě textů pro Voxela (Václava Lebedu), ale pracuje také na své vlastní tvorbě. Jeho nejznámějším hitem je píseň Vymlácený entry, která má na youtube přes milion zhlédnutí.

Celým odpolednem provede návštěvníky přehlídky osvědčený konferenciér Jakub Slavíček.

Olešnický kvítek vznikl za účelem podpory dětí a mládeže v hudebních aktivitách a zároveň pro podporu žánrů Folk, Country a trampské hudby. Na jeho tvorbě se podílí především mladí lidé, kteří mají zájem na podpoře kulturního života nejen pro mikroregion olešnicko, ale i široké okolí.

Pokud vás naše práce zaujala, rádi vás přivítáme na naší přehlídce, případně doplníme další podrobnější informace o naší práci a o Olešnickém kvítku.

plakat_3

Autor redakce

Komentáře (0) Trackbacky (0)

Zatím žádné komentáře.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky