Listy regionů
1Zář/162

Ve Svitávce proběhla beseda k plánované dálnici D43

Dne 29.8. 2016 se ve Svitávce uskutečnila beseda Dálnice D43 – historie a současnost. Účastníci besedy se mohli seznámit s historickými souvislostmi záměrů výstavby dálnice mezi Brnem a Vratislaví. Místostarostka Boskovic Ing. Jaromíra Vítková upozornila na stávající iniciativy pro výstavbu D43 – aktivity Svazku obcí pro výstavbu R43, společnou výzvu podnikatelů. Radní JMK pověřený zpracováním Zásad územního rozvoje Ing. Antonín Tesařík informoval o přípravě plánovacích dokumentů směřujících k výstavbě D43 ze strany Jihomoravského kraje. Na otázky diskutujících odpovídal také poslanec Ing. arch. Jaroslav Klaška.

Účastníci besedy vyjádřili nutnost výstavby D43 a současně realizaci bezpečnost zvyšujících opatření na I/43. Cyklus besed Dálnice D43 – historie a současnost připravilo Muzeum regionu Boskovicka, další z besed se uskuteční v Bořitově 1.9. v 17,00 hodin, v Borotíně 5.9. v 17,00 hodin, ve Vanovicích 9.9. v 18,30 hodin. Do konce měsíce září se uskuteční besedy i ve Velkých Opatovicích, Skalici nad Sv. a Boskovicích.

Ing. Jaromíra Vítková, zastupitelka Jmk

Autor redakce

Komentáře (2) Trackbacky (0)
  1. Ty diskuze lidovců jsou úplně trapné. Nikdo tam stejně nechodí, jen trousí po WEBu pozvánky. V oblasti severně od Boskovic ve směru na Jevíčko stejně dálnice není potřebná. Panstvo dávno mělo zařídit, aby zde byla slušná silnice II. třidy. To nezvládli. Teď si myslí, že jim skočíme na to, aby nám sem přitáhli desetitisíce kamionů tranzitní dopravy. Pěkná blbost. … Tesařik zde objíždí jen proto, že ty Zásady územního rozvoje mu padají na hlavu a on musí dělat dojem u Haška, že něco dělá. .. Od Lysic dolů k Brnu to prohrál, tam mu dálnici namalovat nedovolili, takže teď se snaží aspoň namalovat dálnici Jevíčko – benzinová pumpa u Skalice. Opravdu geniální… Lidi se však vyjádří ve volbách.

  2. Ty diskuze lidovců jsou úplně trapné. Nikdo tam stejně nechodí, jen trousí po WEBu pozvánky. V oblasti severně od Boskovic ve směru na Jevíčko stejně dálnice není potřebná. Panstvo dávno mělo zařídit, aby zde byla slušná silnice II. třidy. To nezvládli. Teď si myslí, že jim skočíme na to, aby nám sem přitáhli desetitisíce kamionů tranzitní dopravy. Pěkná blbost. … Tesařik zde objíždí jen proto, že ty Zásady územního rozvoje mu padají na hlavu a on musí dělat dojem u Haška, že něco dělá. .. Od Lysic dolů k Brnu to prohrál, tam mu dálnici namalovat nedovolili, takže teď se snaží aspoň namalovat dálnici Jevíčko – benzinová pumpa u Skalice. Opravdu geniální… Lidi se však vyjádří ve volbách.


Zanechejte komentář

Zatím žádné trackbacky