Na Kořenci byla otevřena nově zrekonstruovaná knihovna

Kdo přijel v sobotu 1. 10. na Kořenec, mohl se zúčastnit hned dvou společně pořádaných akcí v místní knihovně. První z nich bylo slavnostní otevření nově zrekonstruovaného prostoru knihovny, která díky své útulnosti a prostornosti je místem vhodným pro setkávání dětí i dospělých. Tím naplňuje nové směřování knihoven vnímaných dnes spíše jako kulturní a komunitní centra.

Knihovně přišlo popřát mnoho spokojených čtenářů, také pan senátor Jozef Regec a paní Helena Jalová, metodička regionálního oddělení MZK Blansko. Starosta obce Miroslav Zemánek přivítal všechny přítomné, které seznámil s průběhem rekonstrukce. Náklady na rekonstrukci včetně vybavení činily 209 tis. Kč. Dotaci 40 tis. Kč získala obec z PRV Jihomoravského kraje na vybavení knihovny a 20 tis. Kč z Ministerstva kultury na nákup počítačové techniky a 149 tis. Kč bylo hrazeno z rozpočtu obce. Poté poděkoval knihovnici paní Haně Matulové a jejím spolupracovníkům za úsilí a rychlost při realizaci projektu.

Na první akci navazoval program pro velké i malé s názvem Jak se žilo na Kořenci, jenž proběhl v rámci projektu „Jižní Morava čte“. Během sobotního odpoledne se mohli děti i dospělí dozvědět mnohé o zpracování lnu včetně ukázky předení, zatančit si lidový tanec, zazpívat kořeneckou písničku, vyzkoušet si své znalosti méně známých pověstí kraje a nakonec i projít místním muzeem, kde byl pro všechny zájemce přichystán historický kvíz.

Rekonstrukce knihovny i projekt „Jižní Morava čte“ probíhají za finanční podpory Jihomoravského kraje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Boskovice se štítky , a jeho autorem je redakce. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *